У Хмельницькому відкрили соціальний центр. Для кого (ФОТО, ВІДЕО)

У Хмельницькому відкрили соціальний центр. Для кого (ФОТО, ВІДЕО). бф карітас в україні, хмельницький, послуга, соціальний центр, інвалідність

У Хмельницькому відкрили соціальний центр. Для кого. бф карітас в україні, хмельницький, послуга, соціальний центр, інвалідністьНа фото новий соціальний центр, який відкрили у Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому відкрили перший соціальний центр благодійного фонду Карітас в Україні, збудований з нуля. Про це Суспільному Хмельницький розповіла президентка міжнародного фонду Тетяна Ставнича.

Центр будували понад два роки, каже директор благодійного фонду “Карітас-Хмельницький УГКЦ” Іван Данкевич: “Цей центр, за допомогою наших міжнародних партнерів, ми споруджували два з половиною роки. Але деякий час, коли почалася війна, ми його зупинили, бо не знали що буде далі”.

За словами Івана Данкевича, соціальний центр — різнопрофільний. Дитячий простір —для дітей та батьків, розповідає соціальна педагогиня Ірина Венгер: “Кімната розрахована для дітей з особливими потребами, для дітей з малозабезпечених сімей, також для дітей переселенців В цій кімнаті проводяться заходи як для дітей, так і для батьків, з дітьми займаються аніматори, соціальні педагоги, з батьками індивідуально займаються психологи”.

У Хмельницькому відкрили соціальний центр. Для кого. бф карітас в україні, хмельницький, послуга, соціальний центр, інвалідністьДитячий простір для дітей та батьків у соціальному центрі. Фото: Суспільне Хмельницький

Кімната фізичної терапії соціального центру призначена для дорослих та дітей з інвалідністю, розповідає фізичний терапевт Віталій Перфільєв: “В нас тут є вертикалізатор, масажний стіл, є мотомед для розробки рук, ніг, вібраційна платформа. І найбільше мені подобається підвісна система і розробка руки”.

Серед іншого, у соціальному центрі надаватимуть послуги первинної медичної допомоги, говорить сімейний лікар Сергій Тарасов: “Ми будемо надавати весь спектр послуг, які надають сімейні лікарі в поліклініці. Приймаємо від 0 і до глибокої старості. На цей час це буде просто прийом сімейного лікаря, тобто — зміряти тиск, виміряти температуру, отоскопія”.

У Хмельницькому відкрили соціальний центр. Для кого. бф карітас в україні, хмельницький, послуга, соціальний центр, інвалідністьКімната фізичної терапії у соціальному центрі. Фото: Суспільне Хмельницький

Звернутися до соціального центру за медичною допомогою може кожен, хто цього потребує. Також тут облаштували місця для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та інших людей, які цього потребують.

За словами міського голови Олександра Симчишина, соціальний центр додадуть до інших бюджетних і комунальних установ соціального захисту громади.

“За кошти міського бюджету ми зможемо замовляти тут частину послуг і мешканці Хмельницької громади зможуть проходити у соціальному центрі медичну реабілітацію, психологічну, фізичну реабілітацію, також зможуть проходити реабілітацію ВПО”, — каже Олександр Симчишин.

Наразі благодійний фонд реалізовує 15 соціальних проєктів як для ВПО, так і для місцевих.

Валерія Ковальчук, Катерина Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*