У Києві виступили танцівники всесвітньо відомого інклюзивного колективу (ФОТО)

У Києві виступили танцівники всесвітньо відомого інклюзивного колективу (ФОТО). candoco dance company, танцівники, фізичні вади, інвалідність, інклюзивний танцювальний колектив, dance, person, dancing, clothing, dancer, night. A group of people on a stage

Перфоманс Set and Reset/Reset адаптований під танцюристів Candoco. Фото: British Council Ukraine / Flickr

У Київському академічному театрі юного глядача на Липках з двома постановками виступив відомий британський інклюзивний танцювальний колектив Candoco Dance Company, повідомляє Новое Время.

Широку популярність Candoco приніс виступ її танцівників на закритті XIV Паралімпійських ігор в Лондоні в 2012 році. Тоді колектив, в якому працюють люди з інвалідністю та без, своєю хореографією супроводжував концерт інших відомих британців – рок-групи Coldplay.

Українські глядачі змогли познайомитися з творчістю Candoco в рамках святкування 25-річчя Британської Ради. Разом з хореографічними постановками танцюристи привезли і ряд майстер-класів, на яких ділилися своїми знаннями з кількома десятками охочих навчитися тому, як виражати свої почуття, незважаючи на фізичні вади.

Художній керівник трупи Педро Мачадо каже, що його танцівники в Україні уже втретє і їм подобається тут. “Коли ми зайшли в зал, ми побачили відкритих людей, які хочуть спілкуватися”, – розповів про емоції від київських класів один з танцюристів Candoco.

У групі близько десятка артистів. Всі вони почали займатися танцями в дитинстві й продовжують і досі. Вони навчалися різним стилям і приїхали до Британії з різних країн. Їх об’єднує те, що всі вони хочуть розповідати історії за допомогою руху, незважаючи на інвалідність. Танцюрист Токе каже, що припинити танцювати для нього рівнозначно здатися, опустити руки і нічого не робити.

У перший вечір у Києві один з найбільш незвичайних танцювальних колективів світу показує дует You and I Know про пару закоханих і різні барви в їхніх стосунках, а також перформанс Set and Reset/Reset, створений у 1983 році американською постановницею Трішею Браун і адаптований під танцюристів Candoco.

Звичайним глядачам більше до душі емоційна історія кохання між хлопцем в інвалідному візку і дівчиною з однією рукою. По закінченню виступу танцівників Лору і Джоеля засипають питаннями про те, чи справжня вони пара, чи відповідають їхні персонажі їхнім характерам, чи відчувають вони ревнощі. “Ні, я зовсім інша в житті! Я люблю веселитися, випити і палити”, – відповідає Лора.

Фото: прес-служба президента

Професійним танцюристам і хореографам цікавий технічно виконаний перфоманс Set and Reset/Reset, в якому артисти на рівних виконують елементи, вибудовують лінії і віртуозно змінюють хореографічний малюнок.

У момент, коли на сцену виходять всі задіяні танцівники, їхні рухи поступово приховують недуги і глядач починає бачити абсолютно здорових людей, які розповідають свої історії та передають власні емоції. Іноді люди повинні випускати щось назовні, щоб розвиватися і змінюватися всередині, пояснює журналістам перед виходом на сцену Токе.

Марія Кабацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*