У Кривому Розі відкрили заклад для дітей із синдромом Дауна (ВІДЕО)

У Кривому Розі відкрили заклад для дітей із синдромом Дауна (ВІДЕО). кривий ріг, розвиток, синдром дауна, соціальний центр, соціалізація

У Кривому Розі відкрили заклад для дітей із синдромом Дауна. кривий ріг, розвиток, синдром дауна, соціальний центр, соціалізація

Замість покинутої будівлі – соціальний центр. Там одночасно лікуються та навчаються понад півсотні вихованців. А ще танцюють, малюють та займаються з логопедом. Це перший подібний центр у місті, де немає вікових обмежень, повідомляє 34 канал.

Денису — 26. І у нього синдром Дауна. Ірина розповідає, що коли син був маленький, спеціалізованих закладів для розвитку таких дітей у Кривому Розі не було. Нині хлопець має шанс на соціалізацію.

«Завдяки цій організації, цьому центру в нього з’явилася можливість кудись ходити, у нього з’явилися друзі такі ж. Вони дружать, вони ходять у боулінг, на танці. У нього з’явилася можливість самовиражатися через танці, через малювання», — розповідає Ірина Куц, мама дитини із синдромом Дауна.

Соціальний центр допомоги відкрили нещодавно. Його почали облаштовувати 2 роки тому, на базі покинутого будинку в центрі міста. Не обійшлося без підтримки меценатів, які виділили понад 80 тисяч на його розвиток.

«Ми орієнтуємося на діток, які найменші, це підтримка психологічно-інформаційна родини і батьків, які тільки народили, або дізналися про статус майбутньої своєї дитини. Звісно в нас буде працювати і юнацький клуб з елементами профорієнтації. У нас буде працювати на базі психолог, на базі цієї будівлі буде працювати логопед, корекційний педагог», — повідомляє Наталія Мельничук, голова благодійної організації “Сонячні діти Криворіжжя”.

Нині у закладі готові приймати діток із майже сотні родин. Вікових обмежень немає. Найменшому вихованцю — півроку, а найстаршому — сорок шість. Педагоги навчають читати, малювати та майструвати.

«Ліпимо з дітками, клеїмо, щось створюємо, крутимо, вертимо, щоб включалася саме дрібна моторика пальців. До того ж, ми робимо це з різними фактурами, щоб у них були тактильні відчуття на долоньці, на пальчиках різні фактури», — пояснює волонтерка Людмила Фалько.

Заняття у центрі проходять щоп’ятниці, суботи та неділі. Записати сонячних діток на навчання батьки можуть через соціальні мережі та перинатальні центри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*