У Луцьку обговорили проблеми незрячих

У Луцьку обговорили проблеми незрячих. луцьк, утос, вадами зору, незрячі, інвалід, person, clothing, human face, smile, indoor, woman, man, group, footwear, people. A group of people sitting posing for the camera

У Луцьку обговорили проблеми незрячих. луцьк, утос, вадами зору, незрячі, інвалідЛуцька громадська міжрайонна територіальна первинна організація українського товариства сліпих підбила підсумки зробленого торік. Гострою проблемою для людей з вадами зору залишається опанування шрифта Брайля, адже навіть уже навчені люди втрачають свої навички через відсутність приладдя для письма. Ситуація з працевлаштуванням незрячих ще гірша, нині в організації працює не більше десятка людей.

Незрячі протягом року активно співпрацювали з Волинською єпархією УПЦ, побували у святих місцях, вивчали Святе Письмо. Секретар Луцької громадської міжрайонної територіальної первинної організації УТОС Ольга Деміх подякувала всім, хто допомагав їм протягом року.

– Ми щиро дякуємо усім працівникам Волинської єпархії та настоятелю Свято-Успенської Почаївської Лаври, його високопреосвященству митрополиту Володимиру та архімандриту Ніфонту за виділення членам нашої організації продуктів харчування. У наданні допомоги в оплаті вартості операції ми мали разову фінансову підтримку і від двох протестантських церков, за що надіслали їм подяку.

Луцька громадська міжрайонна територіальна первинна організація УТОС об’єднує незрячих першої, другої третьої груп, які проживають у Луцьку, а також у Ківерцівському, Луцькому і Рожищенському районах. Вона налічує 511 учасників.

Не секрет, що наші міста і селища не надто пристосовані для потреб людей із вадами зору. Говорить інвалід по зору Лідія Дороніна:

– Хочеться, щоб в нас працювали озвучені переходи. Щоб слідкувалося за переходами, які не озвучені. Щоб виділялися кошти, щоб дороги були поремонтовані, бо дуже багато ям , щоб тротуари були рівніші.

Працевлаштування людей з вадами зору — ще одне завдання товариства. За словами голови обласного об’єднання УТОС Юрія Симончука, щороку робити це стає все важче.

– Коли я приїхав до Луцька, а це був 68-й рік, тоді працювало 90 незрячих в нас на підприємстві. Це був цех від Рівненського УПП, пізніше це виросло, стало окреме підприємство, працювало 420. А сьогодні в нас працює трішки більше десятка людей. Всього-навсього…

Окрім вирішення цих нагальних проблем, учасники товариства планують випустити аудіодиск із записами народних самодіяльних колективів, учасниками яких є слабозорі.

Національна телекомпанія України * Волинська регіональна дирекція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*