У столиці можуть запровадити нові підходи догляду за дітьми з тяжкими порушеннями розвитку

У столиці можуть запровадити нові підходи догляду за дітьми з тяжкими порушеннями розвитку. київ, денний стаціонар, догляд, соціальна послуга, інвалідність, building, outdoor, city, window, sky, architecture, skyscraper, house, street, government building. A view of a stone building

У столиці можуть запровадити нові підходи догляду за дітьми з тяжкими порушеннями розвитку. київ, денний стаціонар, догляд, соціальна послуга, інвалідність

23 березня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили рішення, яке передбачає запровадження експерименту щодо виплати грошової компенсації вартості надання соціальних послуг дітям з тяжким порушенням розвитку.

Відповідно до проекту рішення, у столиці розглядають можливість запровадження денного стаціонару для осіб з інвалідністю, при якому місто компенсуватиме вартість перебування. Наразі ця соціальна послуга комунальними закладами не надається, і соціального замовлення на цю послугу також не здійснювалося. Планується, що експеримент буде проводитися наступними етапами: створення реєстру надавачів та отримувачів послуг; безпосереднє надання послуг; перерахування коштів надавачу.

“Кошти безготівково перераховуються як грошова допомога на виплату компенсації вартості соціальних послуг. Тобто особа, фактично отримує фінансову підтримку, яку може витратити винятково на соціальну послугу. Такий підхід сьогодні використовується під час організації санаторно-курортного лікування деяких категорій громадян”, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Пропонується здійснювати фінансування в рамках програми “Турбота. Назустріч киянам”. Впровадження експерименту сприятиме розвитку недержавного сектору – надавачів соціальних послуг, що у свою чергу мотивуватиме їх залучати міжнародні кошти через проекти та гранти, йдеться у пояснювальній записці. Цей підхід є першим етапом у створенні конкурентного середовища серед надавачів послуг та сприятиме здешевленню самих послуг.

Завданням даного проекту рішення є надання можливості батькам самостійно обирати надавача необхідних для них послуг. Діти перебуватимуть під доглядом кваліфікованих педагогів та вихователів, розвиватимуться на набуватимуть соціальних навичок.

Відповідний проект рішення мають винести на одне із засідань КМР.

Київська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*