У столиці запроваджено скринінг вад слуху у новонароджених – Валентина Гінзбург

У столиці запроваджено скринінг вад слуху у новонароджених – Валентина Гінзбург. київ, вада слуху, новонароджений, скринінг, інвалідність, person, toddler, baby, open. A hand holding a baby

У столиці запроваджено систему раннього скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху.

Як повідомила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, відповідне медичне обладнання вперше придбано коштом бюджету міста і передано до всіх пологових будинків Києва, а також у Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

«На жаль, сьогодні у всьому світі існує негативна тенденція зростання кількості таких хворих. У структурі інвалідності дітей у столиці інвалідність, пов’язана з порушенням слуху, знаходиться на 5 ранговому місті», – розповіла директор профільного Департаменту.

Вона зазначила, що виявлення у дитини тяжкого ураження слухової функції у віці старше 3-4 років призводить до несвоєчасного початку лікування і як результат – недостатнього ефекту подальшої слухомовної реабілітації.

«Натомість ми маємо статистику Центру «СУВАГ», яка свідчить, що близько 90% дітей, у яких вади слуху виявлено своєчасно та вчасно розпочате лікування, – соціалізовані та навчаються в загальноосвітніх закладах», – підкреслила важливість раннього скринінгу цієї патології Валентина Гінзбург.

Наразі всі народжені у столичних пологодопоміжних закладах проходять обов’язкову діагностику слуху. Із середини січня 2018 року запроваджено електронну базу даних, в якій наразі вже зареєстровано близько 1500 таких обстежень.

Упровадження програми скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху в пологових будинках дає можливість своєчасно виявити проблему, розпочати лікування (зокрема, слухопротезування або кохлеарну імплантацію) і з великою ймовірністю забезпечити дитині ефективне інтегрування у мовне середовище.

«Простою мовою – це здорова дитина та щасливі батьки, які насолоджуватимуться не лише першими кроками малюка, а й першими, такими важливими словами «мамо» і «тато», – підсумувала Валентина Гінзбург.

Київська міська державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*