У Сумах провели «Уроки толерантності: «інвалідність і суспільство»

У Сумах провели «Уроки толерантності: «інвалідність і суспільство». суми, урок толерантності, допомога, доступність, інвалідність

У Сумах провели «Уроки толерантності: «інвалідність і суспільство». суми, урок толерантності, допомога, доступність, інвалідність

На минулому тижні ГО «Бюро правничих комунікацій» спільно з Сумським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели «Урок толерантності: інвалідність і суспільство» для працівників та партнерів центру.

Учасників заходу знайомили з принципами рівності та толерантності, правилами толерантної поведінки та спілкування з клієнтами та відвідувачами, які мають інвалідність.

Уроки толерантності є частиною проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», який реалізується у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Ці заходи направлені на формування толерантного ставлення до людей із інвалідністю у громаді та підвищення якості надання послуг громадянам цих категорій, їх експертами є люди з інвалідністю.

«У суспільстві панує думка, що доступність це наявність пандуса. Втім, доступність включає загалом можливість чи неможливість громадянину отримати ту чи іншу послугу. І якраз через нетолерантну поведінку, неготовність працівників взаємодіяти на принципах толерантності люди з інвалідністю часто залишаються вдома, відмовляються зайвий раз контактувати. Як наслідок – їхня участь та активність в житті міста низька. Цю ситуацію потрібно змінювати», – зазначив Олег Габ, експерт заходу, керівник ГО «Рука допомоги м. Суми.

У Сумах провели «Уроки толерантності: «інвалідність і суспільство». суми, урок толерантності, допомога, доступність, інвалідність

Протягом 2020 року «Уроки толерантності» проходитимуть в органах влади, поліції, комунальних установах обласного центру.

«Ми хочемо, щоб в кожній з організацій, яка надає послуги у Сумах, усі городяни почувались комфортно. Адже насправді рідко коли нетолерантна поведінка є причиною якогось упередження. Найчастіше – це банальне незнання правил. Уроками толерантності ми допомагаємо керівникам організацій у навчанні персоналу, – зазначила менеджерка проєкту Марина Носаченко.

За словами директорки Сумського місцевого центру БВПД Валентини Трошечко, у 2019 році до центру звернулись 1864 осіб з інвалідністю. Ще 840 відвідувачів – особи, що належать до категорії маломобільних груп громадян (люди поважного віку, батьки з малими дітьми), а тому у центрі постійно працюють над доступністю простору та послуг, які надає центр, проводять регулярні навчання персоналу.

Для особливих клієнтів є умови доступу до приміщення центру, а також з метою розширення можливостей доступу таких категорій громадян, юристи здійснюють консультування у дистанційних пунктах та надають адресну допомогу за місцем їх проживання. Слід зазначити, що Сумський місцевий центр отримав високу оцінку за результатами моніторингу місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Українською Гельсинською спілкою з прав людини у 2017 році, до критеріїв якого також входили оцінювання доступності приміщень та зручності послуг.

Задля привернення уваги громади міста до питань доступності та проблем маломобільних груп містян ГО “Бюро правничих комунікацій” запроваджує також моніторинг соціальної доступності, комунікаційні зустрічі, вуличні заходи, серію дискусій за “круглим столом”. Окрім того, планується створення інтерактивної карти доступності міста.

The Sumy Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*