У Вінниці бійцю АТО безкоштовно встановлять унікальний протез

У Вінниці бійцю АТО безкоштовно встановлять унікальний протез. протеза

1_24_8_2016-10-21ato_11_zoom_width_22519-річний учасник АТО Олександр Гудзь із Зозова Липовецького району стане першим пацієнтом унікальної в Україні програми. Захиснику встановлять інноваційний високотехнологічний протез нижньої кінцівки за державний кошт. Розроблять його на протезно-ортопедичному підприємстві у Вінниці запрошені фахівці з Японії. Спеціалісти використають сучасний мікропроцесор колінного вузла NI-C313. Ногу боєць втратив під час обстрілу в Луганській області.

«Олександр нещодавно звернувся до нас за протезуванням. З огляду на вік пацієнта йдеться про необхідність установки протеза, який дозволить молодому хлопцеві жити повноцінним та активним життям. Після наради з громадською організацією інвалідів «Нертус» було прийнято рішення про встановлення пацієнтові стопи Renegade виробництва компанії Freedom Innovation, США, яка є виробником найкращих в світі карбонових стоп. І так як нога ампутована вище коліна, то було вирішено встановити мікропроцесорний колінний вузол японської компанії Nabtesco, який забезпечує користувачеві можливість ведення активного життя, дозволяє комфортно спускатися по сходах і похилим поверхням і не вимагає зарядки батареї протягом двох років», – розповів Валентин Заболотний, заступник директора по медичній роботі Вінницького КЕПОП.

Раніше протезування такого рівня робилося тільки за кордоном. Оскільки це перший в Україні випадок установки подібного протеза на державному підприємстві, в українських техніків-ортопедів немає відповідного досвіду роботи з мікропроцесорними колінними вузлами. Спеціально для установки протеза запросили представника Nabtesco, кваліфікованого фахівця – Акіо Саката. Раніше Акіо вже співпрацював з «Нертус» в якості спікера на конференції в Одесі, яка була проведена для підвищення кваліфікації українських фахівців сфери протезування. Тепер же приїжджає до Вінниці для того, щоб допомогти з установкою і налаштуванням мікропроцесорного вузла воїну АТО.

У мирне життя Олександр працював спеціалістом із електрохолодильного обладнання. Певний час – на будівництві.

«До зони АТО Сашко добирався власним коштом із ще двома побратимами. Відбував службу у 59-й мотопіхотній бригаді під Попасною. 23 липня блокпост, де служив син, обстріляли із ворожої артилерії. Олександр отямився вже у літаку. Ліву ногу відірвало вище коліна, були важкі поранення від осколків. Тричі сина оперували. Після довготривалого лікування необхідно було встановити протез, вартість якого непідйомна для нашої родини. Я сама виховую п’ятьох дітей. Ми щасливі, що стали учасниками цієї програми», – розповідає мама захисника Наталя.

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*