У Вінниці створили будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

У Вінниці створили будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю (ВІДЕО). вінниця, будинок підтриманого проживання, вади розумового розвитку, проєкт, інвалідність

У Вінниці створили будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю. вінниця, будинок підтриманого проживання, вади розумового розвитку, проєкт, інвалідність

У Вінниці створили будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю. У ньому перебувають вінничани, старші 18 років, які мають вади розумового розвитку. Протягом дня з ними працюють соціальні педагоги, які навчають не лише соціалізуватися, а й здобути навички різних професій, повідомляє Суспільне.

Відкриття будинку підтриманого проживання для людей з вадами розумового розвитку у Вінниці ініціював Леонід Зіньківський. Каже, – це альтернатива інтернатам. Тут вихованці не лише здобувають соціально-побутові навички, а й опановують різні професії, каже Зіньківський.

“Важливо, щоб вони поза будинком і працювали і проходили навчання”, – каже Леонід Зіньківський.

У Вінниці створили будинок підтриманого проживання для людей з інвалідністю. вінниця, будинок підтриманого проживання, вади розумового розвитку, проєкт, інвалідність

Фінансово підтримує проєкт обласний департамент соціальної та молодіжної політики та громадська організація «Справа Кольпінга в Україні». Аби мешканці будинку підтриманого проживання вчилися шити, їм придбали швейні машинки.

У центрі можна не лише перебувати вдень, а й залишатися на ночівлю. У кімнатах живуть по двоє. У вільний від навчання час грають у настільні ігри, читають. Перебування у центрі – безкоштовне.

Готувати їжу – хлопців навчає Ольга Степаненко. Каже, хлопці вже вміють варити борщ, кашу та робити хот-доги.

“В кожного є улюблений процес – різати цибулю, чистити, я дивлюся кому що більше подобається”, – розповідає Ольга Степаненко.

Серед професій, яку опановують учасники проєкту, масажист. Вадим Бінатов розповідає, основам масажу навчається місяць.

У планах організаторів навчати мешканців будинку гончарній справі та випікати хліб. А ще відкрити додаткові тренувальні будинки для більшої кількості вихованців, бо зараз центр розрахований на 10 осіб.

Юлія Бараболя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*