Людина з інвалідністю чи людина з особливими потребами? Як звертатися до людей, які мають інвалідність навчали керівників управління та підвідомчих структур сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.
«Особа з інвалідністю – це люди, які мають різні фізичні, психічні, інтелектуальні і сенсорні порушення, саме порушення – не вади. Нам говорять вади. Вада у кожного з нас своя, в незалежності від інвалідності, а це порушення», — каже голова ГО «Молодь, жінки, сім’я» Неля Ковалюк.
Неля Ковалюк каже, нам є над чим працювати, адже не завжди люди правильно та коректно звертаються одне до одного, тому подібні тренінги варто прослухати кожному.
Коли мова заходить про осіб з інвалідністю, то навіть чиновники не завжди правильно прописують це поняття у своїх документах. Тому ці навчання саме для них.
Принци та принцески – так звертається директорка культурно-спортивного центру до діток з інвалідністю. Але і їх потрібно навчати, як правильно реагувати та звертатися до такої категорії людей.
Жаліти людей, які мають інвалідність не треба, адже зазвичай це самодостатні та успішні люди. І те, як звертаються до них може образити та засмутити. Неля каже, сьогодні суспільство стає більш свідомим і якщо раніше люди боялися показати чи розказати про свою проблему, то сьогодні все змінюється. Як приклад, відомий житомирський волонтер, учасник АТО Олександр Швецов не побоявся світові розповісти про свою втрату і з протезом на нозі він подолав біля 100 кілометрів задля благородної мети.
Про те, що суспільство змінюється говорять і у міській раді. Але про толерантність у суспільстві не слід забувати.