В обласній бібліотеці відкрито Центр обслуговування для людей з інвалідністю «INVA-INFORM» (ФОТО)

В обласній бібліотеці відкрито Центр обслуговування для людей з інвалідністю «INVA-INFORM» (ФОТО). inva-inform, воунб ім. к. а. тімірязєва, центр обслуговування, доступ, інвалідність

В обласній бібліотеці відкрито Центр обслуговування для людей з інвалідністю «INVA-INFORM». inva-inform, воунб ім. к. а. тімірязєва, центр обслуговування, доступ, інвалідність

Віднині відвідувачі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, які мають інвалідність, зможуть безперешкодно користуватись бібліотечними фондами та почуватися зручно і комфортно. І це зовсім не тому, що вхід до приміщення бібліотеки обладнаний спеціальним пандусом для людей, які мають обмежені можливості.

28 серпня у вестибюлі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулось відкриття Центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури.

Метою створення такого Центру при обласній книгозбірні є забезпечення людей з інвалідністю безперешкодним доступом до власних та світових інформаційних ресурсів. Це стосується також людей з тимчасовою інвалідністю та тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.

Нині в світі проживає близько 600 мільйонів людей з інвалідністю, тобто кожний десятий мешканець планети має якісь серйозні проблеми зі здоров’ям. В Україні таких людей майже 3 мільйони.

«Ми створили Центр для людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури для забезпечення користувачів з інвалідністю безбар’єрними та безперешкодними можливостями отримувати інформацію в доступних для сприйняття форматах,- зауважила під час відкриття директорка бібліотеки Лариса Сеник.- Ми акцентували увагу на індивідуальний підхід під час обслуговування кожного користувача, використання новітнього спеціального забезпечення, комп’ютерно-технологічних засобів, спеціальних інформаційних технологій».

У Центрі облаштоване комп’ютеризоване робоче місце для осіб з інвалідністю по зору. Апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс є робочим комп’ютеризованим місцем для незрячого користувача, який завдяки програмі екранного доступу з синтезом мови зможе виконувати будь-які роботи з текстовими масивами, вводячи, обробляючи і редагуючи тексти, працювати в мережі Інтернет. Апаратно-програмний тифлокомплекс із синтезом мови включає в себе такі компоненти: комп’ютер з монітором, операційну систему Windows, програму екранного доступу з синтезом мовлення та акустичну систему. На робочому місці розміщений портативний ручний відео-збільшувач друкованого тексту. У відділі також є зручне автоматизоване робоче місце для людей з інвалідністю на візку.

На відкритті Центру виступив інтегрований рок-гурт «Мій дотик» (керівник Анна Матвеєва), багаторазовий учасник фестивалів «Багряна осінь на Поділлі», «Вахнівське сяйво», «Арт-ленд-фест» та «Млиноманія».

В холі бібліотеки експонувалась виставка творчих робіт вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та Центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*