В Одесі створено унікальний для України Центр раннього втручання (ФОТО)

В Одесі створено унікальний для України Центр раннього втручання (ФОТО). одеса, центр раннього втручання, адаптація, нарада, соціалізація

В Одесі створено унікальний для України Центр раннього втручання. одеса, центр раннього втручання, адаптація, нарада, соціалізація

В Одесі вперше в Україні на базі дитячої міської поліклініки №6 створено і функціонує структурний підрозділ – Центр раннього втручання.

Роботи зі створення та оснащення Центру профінансовані виключно за рахунок коштів, отриманих дитячою поліклінікою №6 від Національної служби здоров’я України на підставі підписаних декларацій, що є унікальним досвідом для України.

Загальна вартість організації Центру склала 732 тис. гривень. Слід зазначити, що натепер у дитячій поліклініці №6 підписано 119% декларацій від запланованої кількості дитячого населення району.

25 вересня 2019 року з роботою Центру раннього втручання при дитячій міській поліклініці №6 ознайомився голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко. Відбулася робоча нарада за участю директорки департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Олени Якименко та директорки Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Олени Теряєвої з питань подальшого розвитку системи надання послуг раннього втручання в Одеському регіоні.

«Сьогодні в Одесі ми бачимо приклад ефективного використання фінансування НСЗУ для розширення можливостей надання медичної допомоги населенню. Послуга раннього втручання дуже затребувана, сприяє соціалізації дітей і їх адаптації до повсякденного життя», – зазначив Олег Петренко.

Головними завданнями Центру раннього втручання є:

– раннє виявлення у дітей порушень розвитку або ризику виникнення таких порушень;

– запобігання і мінімізація негативного впливу порушень розвитку дітей на їх життєдіяльність і життя сім’ї;

– підвищення компетентності батьків та інших законних представників дитини в питаннях виховання дітей у природному середовищі;

– надання комплексної міждисциплінарної допомоги батькам у створенні оптимальних умов для збереження здоров’я дітей та їх розвитку, виховання, навчання в умовах сім’ї і повсякденній діяльності.

Послуга раннього втручання орієнтована на підтримку сімей з дітьми віком від народження до 4-х років. Наразі в Центрі раннього втручання вже отримують комплексну медико-соціальну допомогу 37 сімей.

За кошти, отримані від НСЗУ, у Центрі проведено ремонт, закуплено лікувально-реабілітаційне обладнання, виплачується зарплата персоналу. Заплановано придбання автомобіля для надання послуг сім’ям на дому.

За підтримки департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради розроблені флаєри та плакати, що інформують про роботу та послуги Центру раннього втручання. До програми «Рівність» на 2020-2023 роки планується включити фінансування заходів з підтримки раннього втручання, зокрема проведення навчальних занять і надання компенсації на придбання засобів реабілітації і планшетів з програмами альтернативної та додаткової комунікації.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*