В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з особливими потребами

В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з особливими потребами. одеса, проект twinning, засідання, раннє втручання, інвалідизація, person, table, indoor, computer, laptop, clothing, people, human face, group, woman. A group of people sitting at a table

В Одесі створюють систему комплексної медико-соціальної допомоги дітям з особливими потребами. одеса, проект twinning, засідання, раннє втручання, інвалідизація

4 лютого 2019 року в новій будівлі одеської мерії під головуванням заступника Одеського міського голови – директора департаменту фінансів Світлани Бедреги відбулося засідання міжгалузевої ради з питань надання послуг раннього втручання.

У засіданні взяли участь представники: міських департаментів охорони здоров’я, праці та соціальної політики, служби у справах дітей Одеської міськради, «Центру реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку», Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я, міських лікувально-профілактичних установ і батьківських громадських організацій.

Практика раннього втручання проводиться для дітей від народження до 4-х років і спрямована на зниження рівня інвалідизації і поліпшення адаптації дітей з особливостями розвитку до повсякденного життя, а також допомогу сім’ям, у яких виховуються діти.

Пілотний проект зі створення системи надання послуг раннього втручання реалізується в Одесі за підтримки Міністерства соціальної політики України. Робота міжгалузевої ради допоможе поліпшити взаємодію між структурними підрозділами та громадськими організаціями, що надають допомогу дітям з особливостями розвитку. Координацію роботи ради запропоновано покласти на міський департамент праці та соцполітики, у структурі якого є відділ у справах осіб з інвалідністю.

Учасники засідання обговорили проект Плану заходів на 2019 рік щодо реалізації пілотного проекту з раннього втручання в Одесі. Створена міждисциплінарна робоча група в Київському районі, де на базі міської дитячої поліклініки №6 у пілотному режимі працює кабінет раннього втручання.

Надалі планується використовувати досвід реалізації пілотного проекту в Київському районі в інших районах Одеси. Розглядається питання про виділення в рамках муніципальної програми «Рівність» фінансування на проведення інформаційної кампанії та обладнання кабінетів раннього втручання в усіх міських дитячих поліклініках.

На засіданні ради постійний радник проекту Twinning Жан-Елі Малкін представив досвід реалізації проекту в Одеському регіоні. Цілями проекту є широке впровадження послуг раннього втручання для дітей і членів їхніх сімей, а також розробка єдиного державного стандарту і критеріїв оцінки послуги раннього втручання. Проект Twinning реалізує Мінсоцполітики України в партнерстві з урядом Франції.

Система послуг раннього втручання розробляється за активної участі громадських організацій батьків, які є повноцінними партнерами в роботі центрів раннього втручання. Експертами проекту Twinning розроблений онлайн-інструмент у вигляді опитувальника, який допоможе батькам своєчасно зрозуміти, що дитина потребує послуги раннього втручання і звернутися за комплексною допомогою.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*