В Одеській області відкриють ще один центр надання послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами

В Одеській області відкриють ще один центр надання послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами. одеська область, допомога, підтримка, раннє втручання, інвалідність, person, human face, indoor, clothing, woman, suit, computer, room, conference room. A group of people sitting at a table

В Одеській області відкриють ще один центр надання послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами. одеська область, допомога, підтримка, раннє втручання, інвалідність

В Одеській області розвивають систему надання послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами. Наразі у місті Одеса ними скористались 23 сім’ї, членами яких є діти з інвалідністю, затримками психічного розвитку та інші. Найближчим часом на базі одеської дитячої міської поліклініки № 6 відкриють ще один центр надання послуг раннього втручання. Про це під час прес-конференції повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

«В Одесі на базі обласного медичного центру психічного здоров’я вже працює центр послуг раннього втручання. Це постійна робота фахівців задля покращення якості життя родин з маленькими дітьми з інвалідністю. Це мультидисплінарна допомога спеціалістів — психологів, логопедів тощо. Найближчим часом на базі одеської дитячої міської поліклініки №6 також відкриється кабінет з надання послуг раннього втручання. Ще більше сімей зможуть отримувати там підтримку. Ми також усвідомлюємо, що кадровий потенціал та акумуляція фінансових ресурсів у місті відрізняється від того, що може дозволити собі людина у віддаленому селі. Одне з наших завдань в Одеській області — впровадження моделі раннього втручання в об’єднаних територіальних громадах. Адже діти всюди однакові, як у великому місті, так і в маленькому селі», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

У свою чергу, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна зазначила, що досвід центру послуг раннього втручання в Одеській області є унікальним для багатьох регіонів України. Його напрацювання мають стати у нагоді в роботі колег з інших областей.

«Послуга раннього втручання орієнтується на родину. Послуга вчить батьків чи родичів взаємодіяти з дитиною, навіть у побутових питаннях — як вдягати, годувати, гуляти, комунікувати, тобто розуміти, що дитина хоче отримувати в той чи інший час… Для родини поява дитини з інвалідністю — важке випробування. Вказана послуга дозволяє уникнути відторгнення, допомагає батькам прийняти дитину. У послузі працює мультисциплінарна команда, психолог консультує кожного члена родини. Загалом, коли сім’я потрапляє у цю послугу, складається великий план роботи у комплексі: окремо — з батьками, окремо — з дитиною, а потім з батьками та дитиною разом. Після того, як дитина проходить усі етапи послуги, вона готова або до інклюзивного садочку, або до звичайного (якщо проблеми не були важкого характеру). Також ця послуга включає реабілітацію — фахівці центру можуть направляти дітей у центри медичної реабілітації», — підкреслила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.

Зазначимо, послугами раннього втручання користуються сім’ї із дітьми з особливими потребами у віці від нуля до чотирьох років.

Одеська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*