В Україні проживає близько 3 мільйонів людей з інвалідністю – експерт

В Україні проживає близько 3 мільйонів людей з інвалідністю – експерт. євгенія задорожна, вади зору, доступ, обмеженими можливостями, інвалідність, person, indoor, floor, wall, toddler, wheelchair, child, baby, wheel, group. A group of people in a room

В Україні проживає близько 3 мільйонів людей з інвалідністю – експерт. євгенія задорожна, вади зору, доступ, обмеженими можливостями, інвалідністьІнформація про людей з інвалідністю не є систематизованою / Фото: УНІАН

Правозахисники закликають органи влади приділяти більше уваги створенню умов для безперешкодної життя людей з обмеженими можливостями.

Про це 10 липня на прес-конференції в УНІАН заявила координатор проекту “Вільно, без перепон” Євгенія Задорожна.

За її словами, проголошена владою два роки тому ініціатива створення вільного доступу людей з обмеженими можливостями до будівель залишається актуальною і сьогодні. Проведений моніторинг встановив, що навіть у Києві замало приділяють уваги до вирішенню цієї проблеми, а у малих населених пунктах вона залишається ще більше актуальною.

Задорожна уточнила, що правозахисниками, зокрема, було перевірено умови доступу до будівель для людей з особливими можливостями у селищі районного типу Теплик Вінницької області, та виявлено, що із 32 будівель, в яких розташовані 18 адміністративних органів, лише в шести умови відповідають нормам.

Вона також звернула увагу на те, що в Україні окремою проблемою є інформація про кількість людей з особливими фізичними даними.

“В Україні налічується близько 3 мільйонів людей-інвалідів. Як виявилося, інформація про людей з інвалідністю не є систематизованою, адже є люди не лише із вадами руху, а ще й з вадами зору. Крім того, ця інформація повільно оновлюється”, – сказала Задорожна.

УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*