В Україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів»

В Україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». ооп, безбар'єрність, розвиток, інвалідність, інформаційна кампанія для дітей суспільство без бар’єрів

В Україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». ооп, безбар'єрність, розвиток, інвалідність, інформаційна кампанія для дітей суспільство без бар’єрів

21 жовтня відбулася офіційна презентація інформаційної кампанії «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Дискусія була ініційована проектом SURGe у співпраці з Офісом Президента України, Міністерством освіти та науки України та Міністерством соціальної політики.

Мета кампанії – продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства в цілому.

За словами Дар’ї Герасимчук, Радниці – Уповноваженої Президента з прав дитини та дитячої реабілітації, таких інформаційних кампаній сьогодні дуже не вистачає, адже через пандемію та інші суспільні проблеми теми безбар’єрності та побудови інклюзивного суспільства для дітей відходять на другий план. «Ключове повідомлення кампанії – «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів» – ми обрали не просто так, адже воно має кілька важливих трактувань та посилів. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного», – наголосила вона.

За останні кілька років Україна прийняла низку стратегічних документів, які гарантують право кожної людини на рівність та включення в активне життя громади і суспільства. Таким важливим документом стала і нещодавно прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

«Ми підняли питання безбар’єрності саме тому, що не всі діти з інвалідністю мають однаковий доступ до освіти та інтегровані в суспільне життя. Зараз ми відвідуємо регіони України та зустрічаємося з людьми, що приймають рішення на місцевому рівні – з керівниками ОДА та обласних департаментів освіти і науки, – і ми підіймаємо питання безбар’єрності на порядок денний. Адже ми бачимо велику різницю – діти, що зростають разом з дітьми з особливими освітніми потребами, більше співчувають, краще комунікують, і більше підтримують один одного. Тому сьогодні впровадження інклюзивної освіти важливе не тільки для дітей, які мають ООП, а й для суспільства в цілому», – наголосила Радниця – Уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

«Ми реалізуємо проект щодо розвитку соціальних послух в громадах, щоб запобігти потраплянню дітей в заклади інституційного догляду через наявність інвалідності або перебування сім’ї в складних життєвих обставинах. Ми маємо забезпечити все необхідне для розбудови системи, яка є дитиноцентричною, яка переслідує найкращі інтереси дитини та надає дитині можливості для самореалізації», – зазначила Танія Лей Санфорд Аммар, директорка Alinea International Ltd. в Україні та директорка проєкту SURGe.

За даними Міністерства освіти і науки України, за останні роки охоплення дітей інклюзивним навчанням збільшилося у 5 разів. «Ще 5 років тому на інклюзивному навчанні перебувало 4 тисячі дітей, то сьогодні це більше 25 тисяч дітей. Приємно, що батьки стали більше довіряти нам, і якщо раніше вони були закриті, то сьогодні ми їх бачимо в інклюзивних школах. Сьогодні ми маємо більше 18 500 інклюзивних класів, в дев’ятеро збільшилася кількість асистентів вчителів, тепер їх понад 19 тисяч – тому ми не стоїмо на місці, ми активно рухаємось вперед», – поінформувала Віра Рогова, заступниця Міністра освіти і науки України.

«Законом «Про соціальні послуги» визначено перелік базових соціальних послуг, які мають надаватись на рівні громади відповідно до потреб її мешканців», – пояснив Борис Лєбєдцов, заступник Міністра соціальної політики України. Заступник Міністра закликав батьків звертатися до органів соціального захисту населення за необхідною допомогою, що спонукатиме органи влади розвивати необхідні послуги на місцях.

Всі учасники заходу закликали кожного долучатися до розбудови безбар’єрного простору та робити все можливе, щоб кожна дитина почувалася важливою, огорнутою турботою, та мала рівний доступ до освіти та участі у суспільному житті, аби стати успішним дорослим.

Відео-трансляція заходу доступна за посиланням.

Презентовані інформаційні матеріали доступні за посиланням.

Інформаційна кампанія розроблена проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) у тісній співпраці з Радницею-уповноваженою Президента з питань безбар’єрності, Радницею-уповноваженою Президента з прав дітей та дитячої реабілітації та Міністерством освіти і науки України. В рамках кампанії розроблена соціальна реклама для демонстрації на загальнонаціональному та регіональному телебаченні, а також макети зовнішньої реклами для розміщення в містах України.

«День»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*