Відбулася презентація пам’ятної монети “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро” (ФОТО, ВІДЕО)

Відбулася презентація пам’ятної монети “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро” (ФОТО, ВІДЕО). паралімпійські ігри, пам’ятна монета, презентація, спортсмен, інвалідність, abstract, screenshot. A screenshot of a cell phone

Відбулася презентація пам’ятної монети “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро”. паралімпійські ігри, пам’ятна монета, презентація, спортсмен, інвалідність

Національний банк України спільно з Національним комітетом спорту інвалідів України презентували 24 листопада 2017 року пам’ятну монету “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро”.

У презентації пам’ятної монети взяли участь в. о. Голови Національного банку України Яків Смолій; заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська; Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич; чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор із настільного тенісу Віктор Дідух; срібний призер XV літніх Паралімпійських ігор з плавання Марія Здорик; представники Національного комітету спорту інвалідів України, громадянського суспільства людей із інвалідністю та представники громадськості.

В. о. Голови Національного банку України Яків Смолій зауважив, що Національний банк випустив пам’ятну монету “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро” на честь тріумфальної перемоги українських паралімпійців на XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року.

“Як відомо, на минулорічних Паралімпійських іграх у місті Ріо-де-Жанейро нашу державу представляли 170 спортсменів, – зазначив він. – І ці сильні та мужні люди продемонстрували найвищий результат у історії становлення та розвитку паралімпійського руху в Україні: вони вибороли рекордні 117 медалей у 15 видах спорту, встановили 109 рекордів у трьох видах спорту (плаванні, легкій атлетиці і пауерліфтингу) та посіли третю сходинку в загальному медальному заліку Паралімпіадиˮ.

Яків Смолій наголосив, що Національний банк пишається досягненнями українських паралімпійських спортсменів, їх жагою до життя і перемоги, та подякував усім спортсменам, тренерам та усім тим, хто своєю працею наближає Україну до спортивних звитяг.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич зауважив, що співпраця із виготовлення пам’ятної монети, присвяченої українським паралімпійцям, стала доброю традицією для Національного банку України та Національного паралімпійського комітету України.

“Перша пам’ятна монета, над якою працювали наші дві інституції, була приурочена Паралімпіаді-2012, яка відбулась на Батьківщині паралімпійського руху – у Великобританії. Тоді на монеті був зображений символічний образ спортсмена-паралімпійця, який стріляє з лука. І не випадково, саме стрільба з лука – перший із видів спорту світового паралімпійського руху. Ми довго спільно вирішували, якою зробити пам’ятну монету, присвячену перемозі в Ріо, яка для нас є надзвичайно важливою. Обрати одного із 85-ти медалістів Паралімпіади-2016 було надзвичайно важко, бо кожен із спортсменів достойний того, аби бути так званим прототипом для зображення на монеті. Багато думали, радились і вирішили спинитись на двох претендентах – чемпіонові з фехтування на візках Антонові Дацкові та чемпіонові з настільного тенісу Вікторові Дідухові. Фотохудожники нашого Медіа-центру зробили фото наших чемпіонів, а художники-професіонали Національного банку – ескізи на основі фото. Тепер результат цієї копіткої праці перед вами – пам’ятна монета нашої перемоги, яка стала знаковою для нас усіх. Щиро вдячний Національному банку України за причетність до вшанування нашої спільної перемоги!” – додав Валерій Сушкевич.

Чемпіон Паралімпійських ігор-2016 із настільного тенісу Віктор Дідух, який став прототипом зображення на цій пам’ятній монеті, зазначив, що йому надзвичайно приємно представляти усю переможну паралімпійську збірну команду України та запевнив усіх присутніх, що кожен із спортсменів великої паралімпійської родини і надалі буде возвеличувати горде ім’я України у світовому спорті.

Вікторія Сузанська, заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України розповіла, що пам’ятна монета “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро” уведена в обіг 21 листопада 2017 року та присвячена міжнародним змаганням із літніх видів спорту, що проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного паралімпійського комітету в рамках паралімпійського руху. Вона має номінал 2 гривні та продовжує серію “Спорт”.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розміщено логотип Національного паралімпійського комітету України та стилізовану медаль Паралімпійських ігор, ліворуч від яких написи: ЗОЛОТО 41 / СРІБЛО 37 / БРОНЗА 39.

На реверсі монети на тлі стилізованої хвилястої стрічки зображено паралімпійця з ракеткою в руці. Ціна НБУ – 35 грн. Придбати пам’ятні монети можна в пунктах продажу пам’ятних монет України в регіонах за попереднім on-line замовленням та у банках-дистриб’юторах (АТ “Ощадбанк” та ПАТ АБ “Укргазбанк”).

Над створенням ескізів монет працювали такі художники: над аверсом – Володимир Атаманчук; реверсом – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Роботу з утілення творчого задуму художників у монетну виконали скульптори Володимир Атаманчук та Анатолій Демяненко.

Національний банк України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*