Вперше в Маріуполі інклюзивно-ресурсний центр впроваджує програму раннього втручання

Вперше в Маріуполі інклюзивно-ресурсний центр впроваджує програму раннього втручання. мариуполь, особливими освітніми потребами, раннє втручання, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр

Вперше в Маріуполі інклюзивно-ресурсний центр впроваджує програму раннього втручання. мариуполь, особливими освітніми потребами, раннє втручання, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр

В інклюзивно-ресурсному центрі Лівобережного району після завершення ремонту розшириться спектр соціальних послуг для дітей з особливими освітніми потребами.

Як розповіла PR.UA директор центру Лівобережного району Марина Каплина, серед принципово нових напрямків – послуги раннього втручання.

«Раніше на отримання безкоштовної допомоги в інклюзивно-ресурсних центрах могли претендувати діти, чий діагноз підтвердив лікар. В їх число не входили діти з груп ризику – наприклад, якщо дитина народилася з низькою масою тіла або передчасно. Раніше вона лише спостерігалася би в педіатра, як усі. А тепер ми зможемо займатися профілактикою, знижуючи можливі ризики саме тоді, коли дитина розвивається найбільш інтенсивно», – прокоментувала Марина Каплина.

Також після завершення ремонту в батьків з’явиться можливість залишати в цьому центрі дітей з інвалідністю на кілька годин (максимум – чотири). Діти будуть не просто під наглядом, з ними будуть займатися фахівці. Крім того, в лівобережному центрі з’явиться кабінет логопедичного масажу. Буде кімната психологічного розвантаження, творчих занять арт-терапією, зал для занять лікувальною фізкультурою, спеціально обладнана кімната, в якій діти вчитимуться соціальної адаптації – тобто навичкам самообслуговування на побутовому рівні (їсти, одягатися, умиватися).

Роботи по ремонту фінансуються Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), за підтримки уряду Німеччини і Німецького державного банку розвитку, а також міським бюджетом. Поки роботи ведуться на першому поверсі, фахівці проводять заняття з дітьми на другому. У Маріуполі інклюзивно-ресурсні центри діють в кожному з чотирьох районів міста, в них фахівці займаються з дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату, аутистичного спектру, затримкою психічного або мовного розвитку. Коригувальні заняття, сеанси масажу, тренування лікувальної фізкультури проходять за індивідуальним планом, який складається для кожної дитини окремо.

Людмила Єрмішина

Світлина Людмили Єрмішиної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*