Як проходять театральні будні “сонячної” дітвори

Як проходять театральні будні “сонячної” дітвори. "сонячна" дитина, харків, актор, синдром дауна, театральна студія cicada, person, clothing, child, smile, human face, posing, indoor, young, group, little. A group of kids posing for a photo

Діти з синдромом Дауна годинами репетирують зі звичайною дітворою і не бояться сцени

Як проходять театральні будні “сонячної” дітвори. "сонячна" дитина, харків, актор, синдром дауна, театральна студія cicadaНа репетиції. Діти не помічають різниці між собою. Фото: О. Козлова

У Харкові працює незвичайна дитяча театральна студія, де серед акторів — не тільки звичайні діти, але і “сонячні” малюки (з синдромом Дауна. — Авт.). Творчі особистості прекрасно уживаються один з одним на одній сцені, годинами можуть репетирувати і завжди радіють, коли їхні постановки зривають овації залу, пише “Сегодня”.

Театральна студія Cicada з’явилася минулого літа, спочатку тут було дві трупи. В одній займалися звичайні дітки, а в іншій — малюки з геномною патологією. “Я вирішила спробувати і звести дітей разом. Звичайно, у нас змінювався акторський склад. Зараз у студії займаються актори від 4 до 17 років”, — розповідає художній керівник студії Тетяна Крохмаль.

До того, як діти почали працювати разом, педагог попередила маленьких акторів, що вони будуть займатися разом з незвичайними дітьми. “Коли вони запитували, у чому ж різниця між ними, я пояснювала, що “сонячні” хворіють частіше від звичайних діток. Ну а так різницю, можливо, вони побачать самі. І що найдивніше, після знайомства і першої репетиції, діти допитувалися, так чим же все-таки відрізняються від них новенькі”, — згадує Тетяна Василівна.

Готуючись до прем’єри вистави “Ох уже ця Пеппі!” про непосидючу дівчинку, дітвора проводила всі вихідні в обласній дитячій бібліотеці, годинниками вигострюючи театральну майстерність і заучуючи ролі. “Сегодня” побувала на одній із репетицій, під час якої діти злагоджено працювали і підтримували один одного. Всі вони дуже відповідально ставляться до своєї справи, тим більше що на репетиціях їм доводилося пробувати себе в різних ролях. Тому кожен актор знав весь сценарій і міг вчасно підказати колезі, якщо той раптом забув репліку. Особливо активною на репетиції була 17-річна Віка Цекало, яка виконувала роль поліцейського. “Сонячна” дівчинка намагалася допомогти тим, хто забув слова, а новеньким і зовсім підказувала рухи під час хореографічного номера.

Прем’єра. Театральна студія “Цикада” повідала історію веселої і безпосередньої дівчинки Пеппі. Фото: І. Шевченка

Через місяці репетицій у вівторок діти дали свій перший спектакль, який пройшов на сцені розважального центру в парку ім. Горького. Актори переживали перед початком, але показали відмінну виставу і заслужили бурхливі оплески глядачів. Для 13-річного “сонячного” Тимофія Шевченка це був акторський дебют. Під час вистави він виконав роль булочника. “Я не переживав, і мені сподобалося виступати”, — поділився враженнями юний актор.

Батьки також не могли натішитися успіху дітвори і кличуть інших “сонячних” дітей на заняття. “Ми довго мріяли, щоб знайшлася людина, яка дивилася б на наших дітей, як на звичайних. Тетяна Василівна абсолютно не поділяє дітей, і мій син займається в студії, як звичайна дитина”, — поділилася з нами мама Тимофія Ірина.

УВАГА ТА НАВИЧКИ

За словами художнього керівника студії, діти з хромосомними особливостями дуже добрі, світлі і чуйні, але вимагають трохи більше часу й уваги. “Цій дитині треба дати трохи більше любові. Якщо ви займаєтеся годину, постарайтеся знайти ще стільки ж часу на заняття. Їм необхідно соціалізуватися й опановувати професійні навички, щоб у дорослому житті знайти роботу та реалізувати себе. Вони можуть бути акторами невеликого театру, але у них буде мета у житті”, — радить батькам Тетяна Крохмаль.

Козлова Оксана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*