«Єднання світів»: виставку із фото «особливих» дітей відкрили у Сумах (ВІДЕО)

«Єднання світів»: виставку із фото «особливих» дітей відкрили у Сумах (ВІДЕО). наталія кармазіна, суми, аутизм, дитина-інвалід, фотовиставка, human face, screenshot, indoor, person, billboard, picture frame, poster. A sign above a photo of a person

«Єднання світів» – виставку фотографа Наталії Кармазіної із такою назвою 29 березня відкрили у Конгрес-центрі СумДУ. «Проект «Єднання світів» присвячений тим, хто зіткнувся з хворобою аутизму.

П’ятирічного Назара мама називає “особливою” дитинкою. Йому понад три роки тому поставили діагноз – аутизм. Вони одні з учасників виставки. «Робота тривала не просто, адже він особливий, він не завжди міг дивитися в об’єктив, але ми задоволені співпрацею з Наталією Кармазіною. Їй вдалося розкрити його і долучити до співпраці. І по фотографіях видно, що в нас дійсно все вдалося», – додає Яна Вернигора.

«Ця виставка є неймовірною, як для мами. Тому, що суспільство не знає про нашу проблему, воно не готове приймати, тому що не знає з чим ми й вони зіткнулися. Завдяки цьому фото проекту я надіюся деякі люди можуть побачити у своїх дітях якісь вади, тому що час іде наперегони», – говорить Олена Євтушенко, мама учасника фотовиставки.

13 героїв фоторобіт – це вихованці сумського обласного центру реабілітації дітей-інвалідів. Всього на виставці 22 роботи, у більшості дітей по дві фото. З кожним автор проводила близько години.

Автор виставки Наталія Кармазіна називає процес роботи над виставкою складним, адже кожна дитинка, за її словами, живе за своїм планом. Вона своєю головною задачею визначила сфотографувати погляд, адже у ньому, на її думку, видно, що це здорові та розумні діти.

Фотограф Сергій Тихенко оцінюючи виставку говорить, що на роботах видно бренд Наталії Кармазіної – білі, світлі, ліричні образи. «Що дуже приємно, ви не побачите, що вони не відрізняються від звичайних дітей. Вони насправді діти дощу звичайні діти, тільки трішечки мають особливості свої», – додає Сергій Тихенко.

Виставку присвятили Міжнародному дню поширення інформації про аутизм, який з 2008 року відзначають 2 квітня. Це друга фотовиставка у рамках проекту «фото грані». Торік організували подібну виставку світлин дітей з особливими потребами.

«Мета сьогоднішньої виставки це привернути увагу суспільства до цієї категорії дітей. Ми не зупинятимемося на досягнутому, ми будемо працювати в цьому напрямку далі і безпосередньо будуть працювати з різними категоріями дітей і кожна дитинка буде залучена, якщо цього хочуть батьки», – розповіла директор Сумського обласного центру реабілітації дітей-інвалідів Олена Сущенко.

Відвідати виставку бажаючі зможуть до 9-го квітня.

UA:СУМИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*