Завдяки французьким благодійникам, у Чернівцях запрацював сучасний прихисток та відділення для осіб з інвалідністю. На відкриття прийшла віце-прем’єрка Ірина Верещук (ФОТО)

Завдяки французьким благодійникам, у Чернівцях запрацював сучасний прихисток та відділення для осіб з інвалідністю. На відкриття прийшла віце-прем’єрка Ірина Верещук (ФОТО). acted, впо, чернівці, прихисток, інвалідність

Завдяки французьким благодійникам, у Чернівцях запрацював сучасний прихисток та відділення для осіб з інвалідністю. На відкриття прийшла віце-прем’єрка Ірина Верещук. acted, впо, чернівці, прихисток, інвалідність

У Чернівцях відкрили прихисток для осіб з інвалідністю цілодобового перебування та відділення денного перебування для молоді з інвалідністю. У Департаменті соцполітики міськради кажуть, що такого сучасного центру у столиці Буковини досі не було, пише БукІнфо.

У його відкритті зокрема взяли учать віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук, начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, Чернівецький міський голова Роман Клічук, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе.

Завдяки французьким благодійникам, у Чернівцях запрацював сучасний прихисток та відділення для осіб з інвалідністю. На відкриття прийшла віце-прем’єрка Ірина Верещук. acted, впо, чернівці, прихисток, інвалідність

Як йдеться у повідомленні Департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради, на першому поверсі створили простір для молоді з інвалідністю. Що важливо: і для ВПО, і для Чернівецької міської територіальної громади. Тут вони братимуть участь у різноманітних заходах, зокрема майстер-класах, які допомагатимуть їм соціально адаптуватись. Тут також розмістили вбиральню та кабінет фізичної реабілітації.

Другий поверх Центру працюватиме як прихисток для вимушених переселенців з інвалідністю. Тут вони проживатимуть зі своїми родичами, які допомагатимуть і доглядатимуть за ними. Вбиральні, душова кімната, кухня, їдальня, кімната для відпочинку – всі вони облаштовані для людей з індивідуальними потребами.

Дороговартісні ремонтні роботи вдалося виконати завдяки благодійникам – французькій міжнародній організації «ACTED», завдяки якій встановили ліфт, вартістю 665 тисяч гривень. Без нього прихисток не зміг би працювати. А ще придбали генератор. Загалом французькі благодійники надали фінансову допомогу на суму майже 2 мільйони 600 тисяч гривень.

На облаштування прихистку також були використані кошти субвенції з державного бюджету в сумі 747, 5 тисяч гривень.

У день відкриття у прихисток для осіб з інвалідністю цілодобового перебування заселили три родини.

«Мені все тут сподобалось: приміщення, чистота», – розповів вимушений переселенець Олексій Суслов. Він розповів, що перебуватиме у цьому прихистку разом із дружиною.

«Після інсульту мій чоловік не ходить, йому доводиться пересуватись на милицях. Тут вимушені переселенці з інвалідністю можуть жити разом з родичами, тож я йому у всьому допомагатиму. Дітей у нас немає, вони померли. Донька була лікарем, після перенесеного грипу вона померла.

Мені тут все подобається, є кухня, є їдальня», – розповіла дружина Олексія Суслова Світлана.

Кожна родина, яка тут проживатиме, втекла сюди від війни. Є тут і родина з Бахмута – матір із сином. Заселення прихистку ще триватиме. Загалом тут зможуть розміститись до 30 – ти осіб з інвалідністю зі своїми родинами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*