Завершився перший інклюзивний наметовий табір «Щаслива сім’я»: чим займалися під час відпочинку (ВІДЕО)

10 днів на березі Снову: як пройшов перший інклюзивний наметовий табір «Щаслива сім'я». Діти разом з батьками. Чернігівська область. снов, щаслива сім’я, відпочинок, наметовий табір, суспільство

10 днів на березі Снову: як пройшов перший інклюзивний наметовий табір «Щаслива сім'я». Діти разом з батьками. Чернігівська область. снов, щаслива сім’я, відпочинок, наметовий табір, суспільство

Плавали на байдарках, малювали картину у полі і співали пісні біля річки. Так пройшов останній день першого інклюзивного наметового табору «Щаслива сім’я». 10 днів на березі Снову діти разом з батьками вивчали вправи з йоги, малювали аквагрим, читали книги і проводили вечори біля вогнища. На закритті інклюзивного наметового містечка побувала наші знімальна група.

Поле. Мольберт і олійні фарби. Володимир Мартиненко зі своїм сином Кирилом малюють пейзаж Снов’янки.

«Наш край і Чернігівська область є такою красивою. Якщо сюди корови прийдуть, хочу обов’язково їх намалювати.»

Поруч у наметовому містечку «Щаслива сім’я» розучують нову пісню. Вокалом з дітьми займається співачка Марія Шумар.

А після співати йдуть вже до річки.

Марія Шумар, співачка, викладачка вокалу: «Ми на музичних інструментах граємо, співаємо. А якщо хтось не говорить, ми можемо пісеньку вигадати про звуки тварин. Про звуки літаків або машин поспівати. І вже розвивається фантазія.»

Любов Карасьова, директор наметового табору: «Ми вже давно хотіли спробувати наметове містечко зробити. Кожного дня сюди приїздили дітки о 8-й ранку і о 18-й їхали додому. І постійно наші діти на візочках тут перебували. А 8 родин тут були постійно.»

В цей час на березі річки Снов займається йогою 11-річна Наталія Карасьова.

А в цей час веслує на байдарці 8-ми річний Владислав зі своєю командою.

Дівчата сіли в байдарку вперше, а тому трішки не впорались з керування каже Влад.

Владислав Буряк, вихованець табору: «Ми застрягли ось там. І як добре, що вибралися. Наш капітан веслував не в ту сторону.»

Мама Владислава: «Діти в першу чергу відпочивають від міста і дуже задоволені відпочинком. Найбільше це катання на байдарці з інструктором. У дітей так багато вражень від природи і річки.»

Такий інклюзивний наметовий табір на березі річки Снов організували вперше. Громадська організація «Голос батьків» разом з культурним хабом «Зачарована Десна».

Сергій Усович, автор проекту «Зачарована Десна»: «Суть табору полягає в тому, аби разом з інклюзивними дітками в нас виховувались і спілкувалися звичайні діти. Це для того аби в суспільстві складалося толерантне відношення до цих дітей.»

Ольга Дей, голова правління ГО «Голос батьків»: «В Чернігові і Чернігівській області створені інклюзивні класи, але нажаль дозвілля для мало мобільних дітей досі немає. Жодного санаторію або табору з доступністю. І ми вирішили, що діти з обмеженими можливостями мають право на активний відпочинок.»

Такий наметовий табір батьки планують провести і наступного літа.

UA: ЧЕРНІГІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*