Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю. інвалідністю, person, necktie, suit, man, tie, human face, clothing, indoor, wearing, business. Petro Poroshenko wearing a suit and tie

1_03_2_0083322591c1221e22b4cd75c01a5136_1474976163_extra_large

Шановні співвітчизники!

Уже чверть століття весь світ 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Із часу набуття Україною незалежності і влада, і громадянське суспільство працюють над розбудовою держави справедливості та гідного життя для всіх і кожного, зокрема для людей з інвалідністю. І сьогодні для цього є міцний правовий та ментальний фундамент.

Ми повинні сформувати у свідомості толерантне ставлення до наших громадян, які мають особливість, пов’язану з інвалідністю.

Шановні громадяни з інвалідністю!

Ви – рівноправні члени соціуму. Але я свідомий того, що поки що українське суспільство та влада перебувають на шляху визнання цінності кожного з вас, вашої сміливості, мужності, патріотизму та здібностей в усіх сферах життя.

Ви щодня підтверджуєте Україні та всьому світу, що інвалідність не є перешкодою ані на шляху до самовідданого захисту Батьківщини, ані у значних спортивних, наукових та інших досягненнях.

Окремий низький уклін і глибока шана тим чоловікам і жінкам, які під час захисту України на Сході отримали інвалідність. Держава усвідомлює свій обов’язок забезпечити вам можливість повною мірою користуватися тими правами й свободами, за які ви боролися та які самовіддано захищали.

Запевняю, що кожен із вас може розраховувати на підтримку держави.

Шановні парламентарії та посадовці!

Життя людей з інвалідністю в Україні нарівні з іншими – це не тільки ідеал державної політики й буття українського народу. Це – відправна точка нашої роботи в напрямі забезпечення, охорони та захисту прав кожного громадянина України, незалежно від того, має він інвалідність чи ні.

Наш основний обов’язок перед людьми з інвалідністю – створити для них справедливе, доступне сьогодення, в якому вони житимуть і творитимуть без будь-яких обмежень і бар’єрів, укоренити у свідомості кожного громадянина України глибоку повагу до людей з інвалідністю та усвідомлення їхніх рівних прав і можливостей.

Події останніх трьох років зробили свій страшний відбиток на здоров’ї й добробуті людей, особливо тих, хто має ознаки інвалідності. Тепер до таких категорій додалися учасники антитерористичної операції, цивільні постраждалі, внутрішньо переміщені особи з інвалідністю. Це посилює нашу відповідальність перед зазначеними громадянами України щодо забезпечення їх правової та соціальної захищеності.

Ми з вами маємо потужний ресурс, який зобов’язані реалізувати, – прагнення здолати бар’єри, що унеможливлюють повноцінне життя людей з інвалідністю в суспільстві.

Бажаю усім віри в себе, у своїх близьких та в Батьківщину.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*