Міносвіти розробить навчальні програми для аутистів та педагогів

1 31 12996553881 2. дитина з майбутнім, аутизму

Міністерство освіти та науки України створило експертно-консультативну раду з питань аутизму. Основною метою Ради буде забезпечення міжвідомчої співпраці органів виконавчої влади та громадських організацій щодо забезпечення права на освіту дітей з розладами спектру аутизму.

«Вперше громадські організації, які допомагають дітям з аутизмом, отримують можливість системно підключитись до роботи Міністерства і працювати над створенням доступу до освіти для аутистів», коментує новину директор Фонду допомоги дітям з аутизмом «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. «Наказ щодо створення такої Ради – це перший результат роботи експертів в рамках робочої групи зі створення системи допомоги особам з розладами спектру аутизму при Адміністрації Президента».

Новостворена Рада буде працювати над розробкою програм та методичних рекомендацій для навчання та професійної підготовки дітей з аутизмом, навчальної програми для курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та методичних рекомендацій по складанню індивідуальних програм для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів. Всі програми та рекомендації повинні бути розроблені протягом 2013-2014 років.

«Освіта – головне для дітей з аутизмом, тому що саме вона дає їм можливість стати повноцінним членом суспільства. Наші європейські колеги, які активно працюють з аутистами вже останні 30 років, готові надати там всіляку допомогу для того, щоб ми могли врахувати їх досвід для організації системи освіти для наших дітей. І ми вдячні Міністерству освіти, що вони готові активно працювати з цим досвідом і адаптувати його під наші реалії», розповідає консул «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко.

Контроль за результатами роботи групи покладений на директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ Олега Вікторовича Єресько.

Нагадаємо, що 2 квітня Фонд «Дитина з майбутнім» провів акцію під стінами МОН «Аутисти здатні до навчання!».

Аутизм — розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку та характеризується вираженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Поширеність розладів аутичного спектру становить 6 на 1000 осіб, причому у хлопчиків подібні стани наголошуються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти у набутті навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

«Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*