Луганські вчені будуть використовувати нове обладнання для навчання незрячих

1 23 02 n 2. вадами зору

  1 23 02 n 1Тепер студентам з вадами зору стане вчитися зручніше і комфортніше. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка отримав нове необхідне навчальне обладнання в повному обсязі. Це: дисплеї, клавіатура Брайля, засоби для читання плоскодрукованих текстів, пристрої для друку тактильної графіки та шрифту Брайля, пристрої з синтезом мови та інші.

«Хочу сказати, що наш університет єдиний в Україні, який оснащений цим новітнім навчальним обладнанням у повному обсязі. Це дає можливість студентам з вадами зору мати вільний доступ до наукових та навчально-методичних розробок викладачів університету та світових інформаційних ресурсів, електронної бази даних провідних періодичних видань Європи і Росії», – зауважила доктор психологічних наук, професор кафедри дефектології та психологічної корекції ЛНУ Юлія Бистрова.

Викладачі цієї кафедри навчилися користуватися таким новим обладнанням. Також оволоділи новими технологіями та керівники спеціальних і загальноосвітніх шкіл Луганської області, які входять до складу Університетського округу. Таке навчання проходило в рамках VI Міжнародної конференції східноєвропейських країн. Організатори заходу – Міжнародна Рада з освіти та реабілітації людей з порушеннями зору (ICEVІ), Посольство Королівства Нідерланди в Україні і дві голландські організації Royal Dutch Visio і ProForKids.

Учасники конференції побували на майстер-класах з використанням нового обладнання для людей з вадами зору. Також на заході обговорювалися питання освіти інвалідів в інклюзивних установах, підвищення кваліфікації вчителів, асистентів вчителів інклюзивної освіти в Україні. Зарубіжні фахівці поділилися своїм досвідом у цій сфері.

«Сподіваюся, ця конференція дасть новий імпульс розвитку інклюзивної освіти в Луганській області. Співпраця наших учених із школами буде цьому сприяти. Дитина з обмеженими здібностями з самого початку навчання буде займатися за спеціальною програмою. Тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо працювати на благо наших дітей», – зазначила Юлія Бистрова.

Прес-центр ЛНУ

Ксенія Лешукова

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*