30 сімей захотіли навчати «особливих» дітей у звичайних класах (ВІДЕО)

30 сімей захотіли навчати «особливих» дітей у звичайних класах (ВІДЕО). суми, особливими освітніми потребами, порушення розвитку, школа, інклюзивне навчання, indoor, table, chair, desk, cartoon, coffee table, furniture. A room filled with furniture and a tv

Суми. Цього літа підготовка до нового навчального року в Україні мала б дещо відрізнятися від попередніх років. У травні згідно зі внесенням змін до Закону України «Про освіту», доступ до знань у будь-якій школі повинні отримати і діти з особливими освітніми потребами.

У сумській 23-й школі отримали 2 заяви від батьків особливих дітей – на освітні послуги, але надаватимуть їх індивідуально. У цій школі на уроки з однокласниками особливі учні цього року не ходитимуть. Про готовність школи до такого розповідає директор.

«Якщо мову вести про педагогічний склад і готовність учительства до роботи з такими батьками, такими учнями, готовність психологічної служби – то, звичайно, готові. А якщо говорити про умови пересування таких дітей,- то необхідна ще підготовка. Будівля має бути розрахована на дітей на візочках, відповідні санітарні кімнати, підтримці на перервах цих учнів», – розповіла директор сумської школи №23 Наталія Педяш.

До керівників сумських шкіл з бажанням організувати для своїх дітей інклюзивне навчання звернулися 30 батьків: 24 – до НВК № 16 і шестеро – до школи №8.

Головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради Віта Корж ситуацію з інклюзивною освітою коментує так: «Якщо буде потреба, і батьки звернуться до адміністрації, – тільки тоді будуть створюватися певні умови, необхідні саме тій дитині, за якою програмою вона буде навчатися. Наповнюваність класу має бути не більше 20 учнів, і з цим у нас проблеми. Ми не можемо організувати інклюзивне навчання в ряді шкіл, бо наповненість класів перевищує 20 учнів».

Школа №8 на Троїцькій – одна з тих, де наповнення класів дозволяє приймати особливих учнів. Інклюзивну освіту тут впроваджують з 2004-го року.

«Минулого року у нас навчалося 4 учні з особливими освітніми потребами, які навчалися у трьох класах відповідно до заяв батьків. Діти гарно адаптувалися, навчалися за індивідуальними планами. Наступного року у нас ще двоє батьків виявили бажання, щоб їхні діти з особливими потребами навчалися в нашому закладі», – розповіла директор сумської школи №8 Ніна Щербань.

Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону «Про освіту» щодо доступу дітей з особливими потребами до освіти у травні цього року. За це проголосували 297 народних депутатів. Згідно з правками, кожна дитина з особливими потребами має право відвідувати будь-який загальноосвітній навчальний заклад, у тому числі – безоплатно комунальні і державні заклади.

Для дітей з особливими освітніми потребами цього року виділили 2 мільйони гривень державної субвенції місцевим бюджетам. В регіоні ввели 20 посад асистентів вчителів для супроводу таких дітей. Психологічну допомогу їм надають 25 психологів. У Шостці вперше у цьому році відкрили інклюзивну групу для дитини зі складними порушеннями розвитку – розумовою відсталістю в поєднанні з аутизмом.

«В області 89 дітей, які навчаються інклюзовано в загальноосвітньому просторі, це 29 загальноосвітніх закладів, 51 клас», – повідомила завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації Надія Гаєва.

«Норма, закладена в законі, – це швидше перспектива на майбутнє. Треба займатися цим, облаштовувати, але це не означає, що з 1 вересня воно має бути. Для цього потрібно принаймні кілька років», – така думка експерт з питань освіти і науки Реанімаційного Пакету Реформ Володимира Бахрушина.

UA:СУМИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*