Про життя у спеціалізованій тернопільській загальноосвітній школі

1 02 3 picture-15282 s 2. школи

  1 02 3 picture-15282 s 1У міській спеціальній загальноосвітній школі, що знаходиться на вулиці Сахарова, нині навчається 120 дітей. Дев’ятеро з них – аутисти: дві – дівчинки, решта – хлопці. Найстаршій дитині – 12 років, а наймолодшій – 9.

Малюкові, якому поставлений діагноз аутизм, буде складно навчатися у звичайній школі, зазначає заступник директора з виховної роботи Людмила Роговська. Адже цим дітям потрібен індивідуальний підхід.

– Наші працівники мають за плечима великий досвід роботи з такими хлопчиками та дівчатками, – наголошує вона. – Шкільний психолог разом із вчителями розробили комплексну програму для дітей-аутистів. Окрім загальної форми навчання, у нашому закладі проводять індивідуальні корекційні заняття. Так, з дітлахами працює не тільки вихователь, а й дефектолог, логопед, психолог та вчитель ЛФК (лікувальна фізкультура – прим. авт.).

За розповіддю пані Роговської, діти-аутисти мають супутні захворювання. Тому тут необхідна комплексна робота. Застосовуючи загальновідомі методики, шкільні спеціалісти можуть похвалитися успішними результатами своєї праці.

– Приміром, один із наших учнів раніше взагалі не сприймав ніякої інформації, тільки бігав кругами по класу, – каже вона. – А тепер хлопчик може посидіти на уроці та послухати навчальний матеріал.

Заступник з виховної роботи додає, що працювати з аутистами, дуже складно, але це вкрай необхідно.

– Ми застосовуємо поведінкову терапію, – наголошує пані Людмила. – Для кращого засвоєння інформації, на місці, де сидить така дитина, є спеціальні перегородки. Це зроблено для того, аби акцентувати увагу малечі на вчителеві й тому, що він пише на дошці.

Наостанок педагог говорить, що в школі також проводять активну роботу з батьками. Адже працювати з аутистом потрібно постійно, не тільки у школі, а й вдома. Тому мама чи тато повинні навчитися грамотно це робити, що сприятиме кращій соціалізації їхнього чада.

Наталія Бурлаку

“Pro>>Тернопіль”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*