У житомирській школі створюють умови для навчання дітей з особливими потребами

1 27 4 78921452 2 2. особливими потребами

  1 27 4 78921452 1 1В житомирській школі №30 будуть навчатись діти з особливими потребами. Саме в даному навчальному закладі серед державних шкіл міста впроваджується інклюзивна освіта.

Інклюзивне навчання – це основне право дітей з особливими потребами на освіту та право навчатися за місцем проживання, та яке передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу. Перший заступник міського голови Житомира Сергій Сухомлин днями відвідав школу №30 з метою подивитися та перевірити, як проходять ремонтні роботи та реконструкція об’єкту.

«Я розумію, що в цьому році тільки декілька діток зможуть займатися по цій програмі в школі. Зараз ми встановимо пандус, розширимо дверні пройоми, переобладнаємо санвузли для того, щоб діти могли комфортно ними користуватись. Крім цього, для того, щоб дійсно ця школа була повноцінно обладнана під інклюзивну освіту, необхідно забезпечити доступ діткам на другий поверх. Цього немає, але стоїть в планах на наступний рік. Тому наразі по цій програмі зможуть займатися дітки лише початкових класів», – розповів Сергій Сухомлин.

В ході огляду об’єкту перший заступник мера Житомира висловив невдоволення роботою управління освіти, коли дізнався, що ремонтні роботи на початок серпня не розпочато, хоча кошти були виділенні ще 4 квітня в сумі 500 тисяч гривень. Сергій Сухомлин звернувся з проханням до будівельників, аби ті вчасно закінчили ремонт і 1 вересня діти безперешкодно могли користуватися санвузлами та пандусом.

«По роботі з 30 школою тут чітко видно роботу управління освіти. Коли гроші виділені, а просто нікому до цього немає діла. Тобто в мене достатньо серйозні претензії до управління освіти, до його роботи. Слава Богу, що знайшлись такі підрядчики, які погодились в короткий строк, до 1 вересня закінчити цей об’єкт», – відмітив Сергій Сухомлин.

Директор школи №30 Тетяна Нечипорук відчуває велику відповідальність перед дітьми та батьками. Каже, що перед ними стоїть серйозна задача, адже виховний процес має бути на такому рівні, щоб жодній дитині не завдати психологічного болю.

«Таку роботу буде проводити педагогічний колектив і ми вже не перший рік працюємо над питанням інклюзивної освіти, у нас проходили і семінари, і тренінги, проводилась робота як із батьками здорових дітей, так і з батьками дітей з особливими потребами. Проводилась робота в класах з різними категоріями дітей, з різними категоріями батьків, зрозуміло, проводилась робота з вчителями. Тобто, психологічно ми готові. А практика покаже», – розповіла директор ЗОШ №30.

В перспективі Сергій Сухомлин ставить собі за задачу знайти автомобіль для дітей з особливими потребами, який буде вранці привозити їх на уроки, а після – забирати додому.

Прес-служба Сергія Сухомлина

Zhitomir.info +ФОТО, ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*