У Черкасах створюють належні умови в школах для навчання дітей з особливими потребами

1 03 185434013 1. навчання, особливими потребами, інклюзивної освіти, person, clothing, table, indoor, sitting, people, group, laptop, man, working. A group of people sitting at a table

У Черкасах розпочався проект з впровадження інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Така робота активізувалася після відвідин працівниками мерії Грузії, де інклюзія – це давно звичне і перевірене явище.

– Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на забезпеченні права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання. Це передбачає навчання дитини з особливими потребами в умовах звичайної школи. Тобто діти з особливими потребами на рівних навчаються з усіма учнями, – розповідає заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євгеній Степко.

На сьогодні троє дітей із особливими потребами проходять адаптацію в загальноосвітньому навчальному закладі № 26. До цього вони навчалися за індивідуальними програмами і фактично було ізольовані. Повноцінне навчання у школі ці діти розпочнуть із 1 вересня. Зараз же вони знайомляться з однокласниками, звикають до режиму дня, уроків тощо.

– Ми звертаємося до батьків дітей із особливими потребами приєднатися до проекту інклюзивної освіти. Ми створимо належні умови для навчання, виховання та перебування ваших дітей у школах. Телефонуйте 56-81-86 та 37-23-68, – зазначає Євгеній Степко.

Сьогодні створюються належні умови для повноцінного перебування дітей з особливими потребами в школах. Це пандуси біля входу шкіл і спеціальні пороги, санвузли тощо. Пандуси уже є в чотирьох школах і двох дитячих садках.

Елементи інклюзії частково вже були задіяні у школах № 3, 5, 25, 26, 30, 32, де діти із особливими потребами активно долучалися до освітнього процесу. А в спеціалізованій школі № 3 окрім інклюзивного класу, створено спеціальний клас для дітей з вадами опорно-рухової системи.

Спеціалісти управління освіти працюють із сім’ями, де є діти з особливими потребами. Таких сімей є близько 70, більшість з них планують віддати дітей з нового навчального року до шкіл. Але, як наголошують освітяни, до інклюзивної освіти мають бути готові всі без виключення: і сім’ї з дітьми з особливими потребами, і школа, і, найголовніше, саме суспільство.

Черкаси – офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*