Житомирський держуніверситет імені Франка співпрацюватиме з Болонським університетом

1 13 img L 1 179 1338902899DSCN1303 2. жду імені івана франка, дітей, інклюзивна освіта

  1 13 img L 1 179 1338902899DSCN1303 1Житомирський державний університет імені Івана Франка підписав угоду про співробітництво з Болонським університетом (Італія).

Як повідомляє прес-центру університету, знакова подія, яка співпала із Днем захисту дітей, стала результатом роботи Міжнародного семінару «Сім’ї та школи Житомира: досвід і перспективи інклюзивної освіти», який тривав протягом тижня у ЖДУ імені Івана Франка. Закріпили угоду підписами ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух та професор Болонського університету (Італія) Дімітріс Аргіропоулос. «Приємно знати, що семінар закінчився плідно. Думаю, що його символом певною мірою є стихія. Адже діти, якими ми опікуємося зустрічаються з тією ж стихією. Життя є складним. Але ми хотіли б навчити їх жити. Щоб вони сказали: «Але ми сильніші!», – зазначив ректор ЖДУ імені Івана Франка.

Цікавими з цього приводу були думки очевидців цієї події. Зокрема, італієць, керівник проекту «Житомир: інклюзивна освіта» (спільно з ЧЕІС Реджо Емілія) Андреа Кортезі звернув увагу: «ЖДУ імені Івана Франка дав можливість зустрітися і у нас з’явилася можливість відчути себе ближче, обмінятися досвідом».

А президент кооперативу Еіде Пармської Діацезії Анналіза Дал Аста додала: «Тут я побачила реалізацію девізу міжнародної конвенції ООН щодо людей-інвалідів «Нічого про нас без нашої участі». Тобто учасники семінару у вашому університеті виходили від першої особи – інвалідів та їх батьків». Резюмував думки членів італійської делегації заступник міського голови Олександр Бочковський: «Житомир буде одним із перших міст України, які будуть втілювати в життя напрацьовані у ЖДУ імені Івана Франка програми щодо навчання та виховання дітей з особливими потребами».

Так, ЖДУ імені Івана Франка вкотре довів, що спроможний вести як теоретичну підготовку фахівців із інклюзивної освіти, так і практичну підготовку з інклюзивного навчання батьків дітей-інвалідів, здорових дітей, громадські організації та органи самоврядування.

Фото: zu.edu.ua

Освітній портал Педпреса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*