Діти з аутизмом навчаються під час гри – соціальний педагог (ФОТО, ВІДЕО)

Діти з аутизмом навчаються під час гри – соціальний педагог (ФОТО, ВІДЕО). бровари, аутизм, аутист, навчання, центр "мозаїка", person, clothing, indoor, child, wall, footwear, floor, woman, girl, young. A group of people standing in a room

Хворі на аутизм діти більш чутливі до відносин з іншими людьми та фізично вразливіші. Однак, якщо з ними правильно поводитися батькам та педагогам, можуть досягти успіхів у навчанні та посісти повноцінне місце в суспільстві. Про це Gazeta.ua розповіла директор навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами “Мозаїка” Оксана Карбовська.

“Чому дитина (з аутизмом. – ред.) часто не може на уроці сидіти? Коли перед уроком зарядка і вправи, то набагато легше їй вчитися. Легше, бо відволікається сенсорно, і вчителю легше давати матеріали. У нас є дитина, яка починає свою однокласницю тягати за волосся. Ми думаємо, що ця дитина невихована. Але насправді, їй просто не вистачає сенсорних відчуттів”, – говорить Карбовська.

Аутизм у перекладі означає “занурення у себе”. У людей з такою хворобою розлад нервової системи, який призводить до того, що вони мають труднощі у взаємодії з зовнішнім світом. У розвинутих країнах світу “аутисти” отримують якісну освіту, працюють та є повноцінними представниками суспільства.

Щоб діти з аутизмом могли навчатися та приймати те, що дають педагоги, у центрі “Мозаїка” у Броварах під Києвом вони займаються у невеликих групах до десяти осіб, мають персональні парти для кожного. За німецькими методиками роботи з такою категорією учнів, вивчають математику та письмо, навчаються граючись. Окремі класи з подібними підходами працюють у кількох школах Києва.

“Це методики з математики, письма. Якщо ти даєш вивчення букв і звуків, діти засвоюють складно. А коли ти даєш з рухами та складною моторикою, набагато краще засвоюють і слова, і звуки, їх простіше скласти у слово”, – каже директор центру.

Автор: Оксана Тупальська, фото, відео: Роман Майданюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*