Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідність, indoor, person, handwriting, toddler, human face, baby, boy, child, clothing, book. A young boy holding a phone

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідністьФото: Надано Тетяною

Понад 100 дітей з проблемами слуху, зору та дітей з родин переселенців вивчають англійську дистанційно. Про це Gazeta.ua розповідає Тетяна зі сходу України. Вона понад 16 років допомагає адаптуватись молоді з інвалідністю, втілює різні соціальні проекти та відстоює права людей з інвалідністю. У 2015 році волонтери створили дистанційну школу “Бригантина”.

“У 2104 році до багатьох переселенців упереджено відносились. Деякі діти категорично відмовлялись йти до нових шкіл. Особливо ті, хто жив у гуртожитках в Одесі, – розповідає Тетяна, – Тому створили онлайн школу для навчання дітей. Через Скайп навчали грати на гітарі, робити вироби з соломки та проводили різні конкурси малюнків. Також почали займатись англійською”.

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідністьЗараз усі викладачі проекту – волонтери, працюють безкоштовно
Автор: Надано Тетяною

До сих пір для дітей з інвалідністю та з родин переселенців онлайн навчання важливе. Тетяна відзначає, що охочих долучитись більше, ніж вчителів.

“Діти з проблемами слуху та діти з проблемами зору не вивчають англійську мову взагалі. Вони вже позбавлені можливості спілкуватись англійською мовою. Хоча існують різні методики навчання для таких дітей, – розповідає Тетяна, – У нас є родини, де діти здорові, а в батьків інвалідність. Вони переїхали жити у віддалені села . До школи мають йти декілька кілометрів по бездоріжжю. Малеча сама не може ходити, особливо взимку. І супроводжувати їх нікому”.

Заняття з англійської мови тривають по годині два рази на тиждень. Проходять через Скайп. Групи формують по віку. Займаються зараз 10 груп по 6-7 дітей у кожній.

“У нас викладають дві письменниці. Дуже творчі та люблять дітей. Читають книжки дітям, розбирають разом рецепти, – розповідає Тетяна, – Заняття не статичні. З дітьми вчителі роблять зарядку. Підключають також і батьків до уроків. Бо дуже важлива підтримка родини”.

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідністьЗаняття з англійської мови тривають по годині два рази на тиждень
Автор: Надано Тетяною

Учням потрібно мати швидкісний інтернет. Це єдина вимога до батьків.

“Був молодий хлопець у Харківській області. Він сирота, допомогти було нікому та мав тяжку травму. Жив у будинку для людей похилого віку. Хлопець мріяв вчитись, – згадує Тетяна, – Звертались до провайдера інтернету та просили допомогти. Спочатку відмовляли, бо будинок знаходиться за містом. Але потім протягнули кабель за власний кошт, бо дуже зворушила ситуація. Уявляєте, як розширюються можливості того хлопця, який лежить зовсім один у кімнаті!”

Зараз проект немає фінансової підтримки. Заняття проводять на волонтерських засадах.

“Було б чудово, якби людина, яка знає англійську, могла б виділити хоча б годину на тиждень для цих дітей. Ми працюємо з дуже бідною аудиторією. Англійська для них – це можливість стати більш конкурентними на ринку праці, – зазначає Тетяна, – Наприклад ,в іншому подібному проекту англійська допомогла лікарю влаштуватись у міжнародну компанію та зараз отримує у п’ять разів більшу зарплату”.

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідністьАнглійську у школах не викладають дітям з проблемами слуху та зору
Автор: Надано Тетяною

У планах – розробка інтернет-платформи для курсів. Де б діти могли мати доступ до матеріалів та займатись у зручний для них час.

“Багато дітей отримали психологічні травми та переходять на онлайн чи дистанційне навчання. Деякі втратили можливості часто бачити батьків, – розповідає Тетяна, – Наприклад, коли батьки живуть у Луганську, а діти з проблемами слуху та пересування живуть в інтернатах у Кремінному чи Сватово. Діти продовжують там вчитись, бо інших варіантів немає. А батькам не так просто до них їздити та постійно перетинати лінію розмежування”.

Тетяна родом з Луганської області, є керівником громадської організації молоді з інвалідністю. Займається громадською та правозахисною діяльністю. Допомагає поновлювати соціальні виплати та захищати права людям з інвалідністю, адаптацією дітей та молоді з інвалідністю.

У Сумах родина переселенців створила спеціалізований центр “Щасливі діти”, що допомагає розвивати дітей з аутизмом. Щоб сплатити оренду, придбати обладнання та найняти спеціалістів – продали квартиру у Донецьку.

Для дітей з проблемами слуху та зору створили онлайн-школу англійської мови. англійська мова, волонтер, онлайн-школа, переселенец, інвалідністьФото: Надано Тетяною

Анна Дерев’янко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*