Інклюзивна освіта у Харкові. У навчальних закладах створюються комфортні умови для особливих дітей (ВІДЕО)

Інклюзивна освіта у Харкові. У навчальних закладах створюються комфортні умови для особливих дітей (ВІДЕО). харків, особливими освітніми потребами, учень, школа, інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта у Харкові. У навчальних закладах створюються комфортні умови для особливих дітей. харків, особливими освітніми потребами, учень, школа, інклюзивна освіта

Інклюзія на практиці, це коли комфортно всім – і дітям з особливими потребами і їхнім одноліткам. Саме це ми можемо побачити на прикладі однієї з харківських шкіл, що під номером 105 у Шевченківському районі. Адже тут навчаються в гармонії всі, всі, майже півтисячі дітей. А цього навчального року вона поповниться ще двома першими класами, де будуть виховуватися 6 особливих учнів. Так от, для них тут і для всіх інших наразі створюються комфортні умови.

Володимир Котковський голова адміністрації Шевченківського району

В городе Харькове принята программа поддержки и восстановления всех школ, строительства школьных стадионов и в частности сейчас на территории Шевченковского района ведутся работы по подготовке 5 таких объектов. Практически каждая школа получает что-то новое в своё пользование. И это новое приносит пользу детям и всему подрастающему поколению. Когда мы говорим о 105-й школе, то эта школа находится на особом контроле, под патронатом Харьковского городского головы. Вы видите, что уже последние 2,5 – 3 месяца мы видим здесь достаточно большие работы. Мы уверены, что к назначенному сроку мы их закончим и тем нашим ребятам, которые посещают эту замечательную школу понравится и школа и то благоустройство, которое мы ведём в домах прилегающих к этом школе.

Щодо інклюзивної освіти, то Харків був і залишається першим в Україні. Ще в 2010 році саме в нашому місті з’явилася перша так звана школа “рівних можливостей”. А ось у 2017 році, в цій, 105 школі, для проведення з особливими учнями індивідуальних і групових занять була відкрита перша в місті ресурсна кімната, де передбачили три зони. Освітня – для занять, ігрова – для психологічного розвантаження малюків і соціально-побутова зона – де дітей навчають навичкам самообслуговування. Ресурсна кімната оснащена комп’ютерною технікою, інтерактивною дошкою, необхідними методичними матеріалами, є мольберт, стіл для пісочної анімації, що дає можливість профільним фахівцям комплексно підходити до організації корекційної роботи.

Наталія Теплова директор школи №105

В нашій школі працює 5 класів з інклюзивною формою навчання. Насьогодні в них навчаються 10 учнів з особливими освітніми потребами. Із них 8 хлопців та 2 дівчинки. З цього року ми чекаємо ще 6 таких діток в перші класи. І власне можу сказати, що в нашій школі ми працюємо над тим, щоб оптимально комфортно було абсолютно всім учасникам освітнього процесу. І звичайно в першу чергу намагаємося створити умови для навчання особливих діток. Особливо хочеться подякувати Геннадію Адольфовичу за те, що він ніколи про нас не забуває, він завжди турбується про таких діток і власне про освіту в цілому і ми цю підтримку відчуваємо постійно. Власне вона і надихає працювати і далі.

Минулоріч за ініціативи Харківського міського голови Геннадія Кернеса школа взяла участь у спільному проекті з німецькою організацією GIZ, в рамках якого було виконано капітальний ремонт медпункту, 4-х туалетів, в тому числі і для маломобільних учнів. А вже цього року за кошти з міського гаманця у закладі освіти провели заміну всіх вікон, капітально відремонтували покрівлю. Зробили ремонт в кабінеті для першоклашок. Оновили фасад, вхідні групи. Було встановлено єврозабор, а всю прилеглу територію школи до початку нового навчального року заасфальтують. Так само проводиться і облаштування спортивного майданчика, який буде в себе включати футбольне, волейбольне, баскетбольне поля, тенісні столи, блок силових тренажерів, бігові доріжки і не тільки. Одним словом навчатися тут, як і в інших освітніх закладах Харкова, буде одне задоволення.

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*