Інклюзивне навчання у Кропивницькому базується на засадах недискримінації і залучення до освітнього процесу усіх учасників

Інклюзивне навчання у Кропивницькому базується на засадах недискримінації і залучення до освітнього процесу усіх учасників. ірц, кропивницький, нарада, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта

Інклюзивне навчання у Кропивницькому базується на засадах недискримінації і залучення до освітнього процесу усіх учасників. ірц, кропивницький, нарада, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта

Організація інклюзивного навчання у Кропивницькому стала одним із головних питань порядку денного апаратної наради заступника міського голови Олександра Мосіна з керівниками виконавчих органів міської ради 21 березня.

– Інклюзивна освіта є системою освітніх послуг, гарантованих державою, – наголосила під час наради начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко. – Вона базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.

Необхідними умовами якісного інклюзивного навчання є:

– визначення особливих освітніх потреб дитини;

– підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

– створення інклюзивного освітнього середовища;

– надання освітніх, психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг;

– забезпечення учнів спеціальними засобами корекції психофізичного розвитку;

– здійснення психолого-педагогічного супроводу дитини протягом усього періоду навчання із обов’язковим залученням батьків до освітнього процесу.

За інформацією Лариси Костенко, мережа закладів освіти у Кропивницькому приведена у відповідності з освітніми потребами містян на принципах доступності і безкоштовної освіти. Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти у місті працюють спеціальні класи/групи, інклюзивні класи/групи та спеціальні заклади.

У більшості закладів освіти міста Кропивницького забезпечений безперешкодний доступ до приміщень дітей з вадами опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках. Заклади облаштовані пандусами, мають вільний доступ без східців до приміщення, 10 закладів забезпечені універсальними кабінками в туалетах для користування дітьми з інвалідністю та підіймальною платформою. У всіх закладах встановлені кнопки виклику.

Управління освіти Кропивницької міської ради продовжує створювати базу даних доступності об’єктів фізичного оточення для осіб з інвалідністю. На офіційних сайтах управління освіти Кропивницької міської ради та закладів освіти міста в розділі «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» розміщено інформацію щодо доступності дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти Кропивницького.

Із 2018 року в обласному центрі відкрито три інклюзивно-ресурсних центри. ІРЦ №1 – у приміщенні дошкільного навчального закладу ясла-садок № 17 «Орлятко», ІРЦ №2 – в комунального закладі «Новомиколаївська гімназія Кропивницької міської ради» та ІРЦ №3 – в комунальному закладі «Ліцей «Нова українська школа».

– У закладах освіти фахівцями ІРЦ проводяться семінари, консультації, наради для педагогічних працівників, які впроваджують інклюзивне навчання та забезпечують спеціальну підготовку, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання та психолого-педагогічний супровід дітей даної категорії, – відзначила Лариса Костенко.

Кропивницька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*