Інклюзивне навчання забезпечують лише 43% середніх шкіл – МОН

Інклюзивне навчання забезпечують лише 43% середніх шкіл – МОН. особливими освітніми потребами, послуга, школа, інклюзивна освіта, інклюзивно-ресурсний центр, floor, furniture, indoor, chair, wheel, table, mirror, clock, tire. A chair sitting in front of a window

В Україні тільки 43% закладів загальної середньої освіти забезпечують вихованцям інклюзивне навчання.

Таку цифру назвала заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова під час презентації інформаційної кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перед нами стоїть сьогодні завдання, що кожна школа має бути інклюзивною. На жаль … маємо тільки 43% закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням. Хоча ми дійсно до 2030 року повинні зробити кожну школу інклюзивною. І не треба чекати 2030 року, якщо є мама і є дитина, і вони приходять отримувати послугу, вони мають отримати цю послугу», – наголосила Рогова.

Вона нагадала, що у 2017 році державна субвенція на інклюзивну освіту становила 209 млн грн, а цьогоріч сягнула 501 млн грн.

«Це велика сума для того, щоб надати послуги нашим дітям. Більш того, у нас велика кількість створених інклюзивно-ресурсних центрів, і оплата праці педагогічних працівників здійснюється за рахунок держави. Цього року виділено 52 млн грн на підручники саме для дітей з інклюзивною освітою і для дітей з особливими потребами. У 2021 році урядом виділено 490 млн на придбання шкільних автобусів. Сьогодні в нас ще є потреба – 72 спеціальні автобуси саме для дітей з особливими потребами», – розповіла заступниця міністра.

За її словами, нині в Україні працюють 24 тисячі фахівців у сфері інклюзивної освіти, проте цієї кількості недостатньо. «Це мають бути підготовлені професійні люди з цінностями, з компетентностями, які потрібні саме для інклюзивної освіти», – переконана Рогова.

Окрім того, вона розповіла, як правильно подати заявку і влаштувати дитину на інклюзивне навчання: «Якщо трапляються випадки, що ви приходите з висновком інклюзивно-ресурсного центру, пишете заяву, і вам відмовляють, звертайтеся обов’язково у департамент освіти своєї області. І якщо вам відмовили у департаменті освіти, або, на ваш погляд, розглянули неправильно вашу заяву, ви маєте повне право звернутися у Міністерство освіти».

Рогова уточнила, що на сьогодні в Україні створено 648 інклюзивно-ресурсних центрів. «Вони дають висновок, з цим висновком батьки пишуть заяву директору школи…І директор школи не має права відмовити дитині – навіть якщо вона буде одна така в школі – саме на інклюзивне навчання», – наголосила заступниця глави МОН.

Як повідомлялося, у грудні 2009 року Україна ратифікувала основні міжнародні документи у сфері забезпечення прав дітей згідно зі світовими стандартами освіти, соціального захисту та охорони здоров’я. Передусім йдеться про статтю 24 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в якій визначено обов’язок держави щодо реалізації інклюзивної моделі освіти, тобто створення такого предметно-просторового спеціального середовища, яке б дало змогу всім дітям бути однаково рівними учасниками навчального процесу в єдиному освітньому просторі відповідно до їхніх особливостей, потреб і можливостей.

5 липня 2017 року Президент України підписав ухвалені 23 травня того ж року зміни до Закону «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг.

5 вересня 2017 року ухвалили Закон «Про освіту». Відтоді діти з особливими освітніми потребами мають повне право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно – в державних та комунальних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*