Інклюзія в дії

Інклюзія в дії. львівщина, доступність, особливими освітніми потребами, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія, human face, person, clothing, indoor, woman, music, smile, curtain, microphone. A woman sitting at a table

Інклюзія в дії. львівщина, доступність, особливими освітніми потребами, інклюзивно-ресурсний центр, інклюзія

З нового навчального року на Львівщині запрацюють інклюзивно-ресурсні центри. Це заклади, де можна буде провести комплексну оцінку дитини і в яких надаватимуть реабілітаційні та корекційні послуги для дітей, що перебувають на інклюзивному навчанні.

У 2017 — 2018 роках в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти навчалися більш як 350 дітей з особливими освітніми потребами. «6,5 мільйона гривень розподілимо між територіями, які вирішили створити інклюзивно-ресурсні центри.

На Львівську область передбачено 8,2 мільйона гривень на 2018 рік на дітей, що на інклюзивному навчанні, і 6,5 мільйона — на обладнання в інклюзивно-освітніх центрах», — пояснює директорка департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

За її словами, працівників до центрів зараховуватимуть на конкурсних засадах. Такі установи мають забезпечити право дітей від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної, загальної середньої, а також професійно-технічної освіти. Також тут надаватимуть діткам психолого-педагогічну підтримку.

Один інклюзивний центр створюватимуть не більше як на 7 тис. дітей, які мешкають на території району, і не більш як на 12 тис. дітей, які мешкають у місті (районі міста). На Львівщині планують створити понад 20 таких центрів.

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено приблизний перелік обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру. Серед зазначеного, зокрема, мультимедійне, комп’ютерне, демонстраційне обладнання, обладнання сенсорної кімнати, обладнання для логопедичної роботи та для практичного психолога. Приміщення таких центрів повинні відповідати певним вимогам. Одне з основних — архітектурна доступність. Себто пандус, безпорогові сходи та широкі двері.

Олег Галів, фото з мережі Фейсбук

Офіційний сайт газети Ратуша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*