Харківщина долучилася до проекту Марини Порошенко по розвитку інклюзивної освіти в Україні

Харківщина долучилася до проекту Марини Порошенко по розвитку інклюзивної освіти в Україні. марина порошенко, харківщина, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта, person, indoor, clothing, human face, man, ceiling, smile. Maryna Poroshenko et al. sitting on a cutting board with a cake

Харківщина долучилася до проекту Марини Порошенко по розвитку інклюзивної освіти в Україні. марина порошенко, харківщина, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Харківську область із робочою поїздкою. На Харківщині Перша леді презентувала національний проект «Книга Миру». Разом із дітьми учасників АТО, які навчаються в загальноосвітній школі № 124, Марина Порошенко створила новий розділ, в якому діти поділилися сімейними фотографіями та своїми побажаннями про мирне майбутнє України.

Харківська область стала п’ятнадцятим регіоном України, де побувала «Книга Миру». «Також це видання було й за кордоном. Його заповнювали юні українці з Туреччини та США. Наступний розділ буде створено дітьми української діаспори в Канаді. І вже сьогодні можна говорити, що ця Книга стала своєрідним Послом Миру в Україні, адже вона демонструє, наскільки українці прагнуть миру і єдності», – підкреслила Перша леді.

Відвідуючи інклюзивну школу, дружина Президента повідомила, що сьогодні Харківщина стала шостою областю України, яка бере участь в експериментальному проекті Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Марина Порошенко разом із головою Харківської ОДА Юлією Світличною підписали Меморандум про співпрацю в питанні впровадження та розвитку інклюзивного освітнього середовища. І вже як регіону-учаснику проекту Фонду пані Порошенко передала дизайн-проект бібліотеки нового зразка – Медіатеки та Ресурсної кімнати – для реалізації в інклюзивних школах Харківщини.

У цілому в Україні в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка вже створено 70 Медіатек. А 1 вересня було презентовано першу Ресурсну кімнату в Україні в Дніпропетровській області. За словами Марини Порошенко, наша мета – щоб кожна інклюзивна школа в Україні мала інтерактивний простір, в якому діти з особливими освітніми потребами зможуть розвиватися та набувати соціальний досвід.

Зараз у Харківській області працюють 137 інклюзивних шкіл, у яких навчається 254 «особливих» учні. Однак інклюзивною освітою охоплені лише 7% «особливих» дітей регіону.

Також у ході візиту на Харківщину дружина Президента відкрила всеукраїнську програму «Арсенал Ідей Україна», яка стартувала на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». У подальшому вона буде розповсюджена в різних містах України. Проект передбачає створення постійно діючих освітніх платформ, які поєднують мистецтво, науку, інновації, та адаптовані для людей з інвалідністю.

Марина Порошенко підкреслила, що головна мета «Арсеналу Ідей Україна» – створити простір для комунікації, який буде відкритим для кожного. «Ми забезпечили умови, в яких всі діти без винятку, незважаючи на свій внутрішній потенціал та зовнішні прояви, зможуть об’єднатися у так званому просторі рівних можливостей», – зазначила дружина Президента.

За словами керівника проекту «Арсенал Ідей Україна» Ольги Вієру, кожне місто, в якому буде реалізована програма, на благодійних засадах отримає цикл інтерактивних освітніх лекцій, необхідні меблі, техніку й обладнання, адаптоване для людей з інвалідністю. Таким чином, вдасться створити нові можливості для втілення прогресивних ідей у сфері позашкільної освіти та музейної справи в Україні.

Програму «Арсенал Ідей Україна» створено у рамках соціальної програми Марини Порошенко та у співпраці з Благодійним фондом «Мистецький Арсенал», НКММК «Мистецький Арсенал». Першими учасниками програми та співорганізаторами проекту у Харкові стали Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Харківський літературний музей. Партнерами програми стали Посольство США в Україні, Український центр розвитку музейної справи, компанія Epson, клуб DoMyRoom та об’єднання Inclusive Friendly.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*