Марина Порошенко обговорила питання розвитку інклюзивного освітнього середовища з керівництвом Департаменту освіти Нью-Йорка

Марина Порошенко обговорила питання розвитку інклюзивного освітнього середовища з керівництвом Департаменту освіти Нью-Йорка. марина порошенко, нозологія, особливими освітніми потребами, тестування, інклюзивна освіта, person, clothing, indoor, table, man, people, computer, group. Maryna Poroshenko et al. sitting at a table

Марина Порошенко обговорила питання розвитку інклюзивного освітнього середовища з керівництвом Департаменту освіти Нью-Йорка. марина порошенко, нозологія, особливими освітніми потребами, тестування, інклюзивна освіта

У рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Сполучених Штатів Америки та участі в 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН дружина Глави держави Марина Порошенко провела робочу зустріч із керівництвом Департаменту освіти міста Нью-Йорк з питань розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Дружина Президента України презентувала результати пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який наразі реалізується у семи областях України у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

У ході розмови Марина Порошенко подякувала американській стороні за співпрацю, яка була започаткована торік і сприяла суттєвим змінам у процесі розвитку інклюзивної освіти в Україні. «За цей час у нашій державі кількість інклюзивних шкіл зросла на 27%, а кількість учнів з особливими освітніми потребами, які почали навчання у звичайній школі, збільшилася на 22%. І це найвагоміший показник того, що цей напрямок почав набирати потужних обертів в Україні», – підкреслила Перша леді.

Також дружина Глави держави зазначила, що цього року в Україні був прийнятий Закон про інклюзивну освіту, який на законодавчому рівні гарантує рівний доступ до якісної освіти всім українським дітям без винятку. «Прийняття цього закону – величезний крок уперед всього українського суспільства у вихованні нового покоління українців – більш толерантного і гуманного», – наголосила Марина Порошенко.

Окрім того, під час зустрічі обговорювали розпочату в Україні реформу ПМПК у Інформаційно-ресурсні центри. Зокрема, представники американської сторони поділилися досвідом проведення тестувань для дітей з особливими освітніми потребами для визначення нозології та ступеню її прояву. Піднімалося питання й класифікації нозологій дітей за групами та варіанти корекційно-розвивальних послуг для кожної із них. А також мова йшла про формулу обрахування вартості додаткових освітніх послуг для таких дітей.

Українська й американська сторони домовилися й надалі продовжити плідну співпрацю у напрямку осучаснення освіти в Україні.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*