Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет відвідав Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Вінниці (ФОТО)

Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет відвідав Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Вінниці (ФОТО). вінниця, сергій шкарлет, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр

Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет відвідав Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Вінниці. вінниця, сергій шкарлет, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр

8 березня Начальник ОВА Сергій Борзов разом із Міністром освіти та науки України Сергієм Шкарлетом, народним депутатом України Іриною Борзовою та Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим відвідали Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Вінницької міської ради.

Заклад проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.

Зараз в центрі на обліку перебуває 436 дітей віком від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами. Серед них є й діти переселенців.

Ознайомившись із організацією освітнього процесу в інклюзивно-ресурсному центрі, Сергій Шкарлет зауважив, що розбудова інклюзивної освіти є одним із ключових пріоритетів держави.

Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру № 1 забезпечують фахівці, які працюють за різними напрямами, зокрема, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, вчитель-реабілітолог та практичний психолог. Вони постійно підвищують кваліфікаційний рівень та професійну майстерність щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Працівники закладу надають консультації педагогам та батькам щодо організації освітнього процесу.

«Розвиток інклюзивної освіти в області є надзвичайно важливим, адже кожна дитина має право на повноцінну освіту», – підкреслив Начальник ОВА Сергій Борзов.

Під час візиту до центру народний депутат народний депутат України Ірина Борзова подякувала колективу за роботу та зазначила, що багато родин, які мають дітей з інвалідністю, з початком повномасштабного вторгнення виїхали за кордон, але вже згодом почали повертатися, адже у Вінниці є необхідна інклюзивна освіта та реабілітація.

«Безумовно, нам ще є над чим працювати, адже потрібно й надалі розвивати інклюзивну освіту в Україні», – зауважила народна обраниця.

Зазначимо, що загалом на Вінниччині функціонує 39 інклюзивно-ресурсних центрів, де на обліку перебуває 5 157 осіб. Завдяки роботі таких закладів в області значно збільшилася кількість дітей, які здобувають освіту на інклюзивному навчанні.

Впровадження інклюзивної освіти в громадах є ще одним свідченням інтеграції нашої держави в європейську спільноту.

Вінницька обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*