На Прикарпатті збільшується кількість дітей, які переходять на інклюзію

На Прикарпатті збільшується кількість дітей, які переходять на інклюзію. віктор кімакович, прикарпаття, дитина, інклюзія, інтернат, floor, furniture, indoor, chair, wheel, table, mirror, clock, tire. A chair sitting in front of a window

На Прикарпатті збільшилася кількість дітей, які переходять на інклюзивне навчання. Про це Суспільному розповів директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович.

Так, минулого року на Прикарпатті таких дітей було 467, цього року – 820. Натомість, кількість тих дітей, які знаходяться в інтернатах, зменшується.

“В одному із тих закладів, які плануємо закривати, 40 дітей, в іншому – 49. У випускних класах є дев’ять-одинадцять дітей. Тому на наступний рік буде дуже мало учнів у цих закладах. Ми не знаємо, хто ще піде на інклюзію. Також склалось так, що в нас дуже велика кількість інтернатів, які знаходяться поруч. Нема змісту бути трьом інтернатним закладам разом”, – каже Віктор Кімакович.

Нещодавно Віктор Кімакович повідомив, що на Івано-Франківщині планують закрити три школи-інтернати – Калуську № 2, Гвіздецьку та Яблунівську. Проте остаточне рішення ухвалюватимуть на сесії обласної ради.

“В Україні триває процес зменшення кількості інтернатних закладів через впровадження інклюзивного навчання. Є рішення, щоб батьки і діти якнайдовше проживали разом. Інтернат – це крайнє рішення”, – каже Віктор Кімакович.

Після закриття цих закладів діти не постраждають, переконує чиновник. Каже, з усіма дітьми працюватиме робоча група, яка перевірятиме родину, в яку має повернутися дитина. Якщо сім’я дієздатна, то дитина буде там і ходитиме на інклюзію.

“Якщо є обставини, які не дозволятимуть повернути дитину назад у родину, то пропонуватимемо Печеніжинський інтернат. Наприклад, в одному із закладів, який ліквідовували, було 60 дітей. Тільки шість з них розмістили в інтернат. Інших – перевели на інклюзію”, – додав Кімакович.

Через ліквідацію інтернатів педагоги втратять роботу. Віктор Кімакович каже, що ці вчителі – безцінні кадри, адже мають досвід роботи із проблемними дітьми. Тому департамент освіти рекомендуватиме органам місцевого самоврядування працевлаштовувати таких вчителів у першу чергу.

Долю приміщень ліквідованих інтернатів визначатимуть депутати під час сесії, бо їхнім власником є обласна рада. Проте місцева влада може звертатися до депутатів та пропонувати свої ідеї щодо того, як використовувати це майно.

Ольга Клим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*