“На руках носять”: як школа перетворила життя 10-річної Насті на візку на казку (ВІДЕО)

“На руках носять”: як школа перетворила життя 10-річної Насті на візку на казку (ВІДЕО). канів, настя капустинська, особливими потребами, інвалідний візок, інклюзивна освіта, person, indoor, table, toddler, sitting, baby, child, clothing, human face, little. A small child sitting on a table

“На руках носять”: як школа перетворила життя 10-річної Насті на візку на казку. канів, настя капустинська, особливими потребами, інвалідний візок, інклюзивна освіта

Настя Капустинська з Канева, яка прикута до інвалідного візка, розповіла кореспондентам “5 каналу”, як ці нововведення змінили її життя.

Уже другий місяць Людмила Капустинська щодня приводить свою дочку Настю до школи. Цього року десятирічна дівчинка вперше сіла за парту.

“Вона зараз живе школою. У школі більший розвиток, бо дітям дали жити в суспільстві, а не вдома у чотирьох стінах”, – каже мати Анастасії Капустинської Людмила.

Десятирічна Настя каже, що не боїться труднощів та любить навчатися. Та дотепер через хворобу, яка прикувала дівчинку до інвалідного візка, найкращими її друзями були книги.

“Якщо чесно, я боялася, як мене сприймуть діти. Просто розумієте, скільки я так живу – і на мене певні люди дивно дивляться, типу “хто це”, – каже Анастасія.

Побоювання Насті виявилися марними – однокласники з перших днів взялися допомагати дівчинці адаптуватися до школи.

“Коли вона йде на фізкультуру – я їй подаю куртку, допомагаю їй приготуватися до уроків. Нам дуже подобається грати в ігри”, – розповідає однокласник Анастасії Арсеній Сукало.

Настя – єдина учениця на візку серед 700 учнів цієї школи. Щоб дівчинка відвідувала уроки, для неї встановили пандуси, спеціальні поручні, змайстрували парту та облаштували туалетну кімнату. 80 тисяч гривень на модернізацію виділили з бюджету міста. Доклалися й благодійники.

Щоб піднятися на горішні поверхи, Насті потрібен спеціальний підйомник. І доки дирекція школи шукає гроші на його придбання, старшокласники носять дівчинку на руках. Більше про школу, де діти відчувають себе щасливими та оминають “рамки” – в сюжеті:

Шкіл, в яких цьогоріч навчаються учні на візках, усього чотири на всю Черкаську область. Зі 115 дітей з особливими потребами за парти сіли лише четверо. В управлінні освіти кажуть: гроші на впровадження інклюзивної освіти отримали. Чекають лише бажання самих навчальних закладів долучитися до програми.

Ярослава Литвин, Олександр Коваленко, Черкаська область

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*