На Житомирщині буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів

На Житомирщині буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів. житомирщина, особливими освітніми потребами, установа, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр, indoor, person, table, clothing, man, woman, people, group, furniture, human face. A group of people sitting at a table

На Житомирщині буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів. житомирщина, особливими освітніми потребами, установа, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр

В Житомирській області буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів, в яких навчатимуться звичайні діти та діти з особливими потребами. Фінансуватимуться центри за рахунок державної субвенції.

Про це повідомила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Лариса Шевчук, на розширеній нараді за участю голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича.

«Інклюзивно-ресурсні центри необхідно створити протягом двох місяців для того, щоб на наступний рік передбачити фінансування для працівників таких центрів. В Житомирській області необхідно створити близько 30 таких центрів. Один центр розрахований приблизно для 7 тис. дітей», – сказала Лариса Шевчук.

Також вона додала, що фінансуватимуться центри за рахунок державної субвенції.

Органи місцевого самоврядування мають за 2 місяці:

  • визначити кількість дітей віком від 0 до 18 років;
  • визначитись, з ким можливе об’єднання;
  • визначитись, де буде розміщуватися центр, провести там ремонт та облаштувати;
  • провести реєстр фахівців-надавачів освітніх корекційних послуг;
  • скласти реєстр установ, де надаються послуги;
  • подати регіональне замовлення на фахівців.

Довідково. 5 липня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до закону «Про освіту» про особливості доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг». Закон регулює питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах.

Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка утворюється з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

Діти з особливими потребами – це не лише діти з інвалідністю. Це також діти, які мають проблеми з навчанням, діти національних меншин, які не знають мову.

Керуватиме центром директор, який призначається на посаду строком на три роки за конкурсом. Посади директора та фахівців центру прирівнюються до посад педагогічних працівників спеціальних загальноосвітніх шкіл.

Гранична чисельність фахівців центру становитиме 12 осіб. У разі потреби можна залучати додаткових фахівців.

Житомирська обласна державна адміністрація +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*