На Житомирщині у 2018 році майже 1 тис. дітей різного віку перебували на інклюзивному навчанні

На Житомирщині у 2018 році майже 1 тис. дітей різного віку перебували на інклюзивному навчанні. ірц, житомирщина, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта, person, wheel, wheelchair, tire, chair, seat. A group of people standing next to a bicycle

На Житомирщині у 2018 році майже 1 тис. дітей різного віку перебували на інклюзивному навчанні. ірц, житомирщина, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта

Минулого року на Житомирщині 872 дитини різного віку з особливими освітніми потребами отримували знання на інклюзивному навчанні у школах, садочках та професійно-технічних закладах освіти.

Про це розповіла начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.

«У 2018 році 872 дитини з особливими освітніми потребами отримували знання на інклюзивному навчанні – у школах, садочках, професійно-технічних навчальних закладах. Плануємо ще більше впроваджувати інклюзивну освіту – створювати ресурсні кімнати, команди психолого-педагогічного супроводу та здійснювати підготовку персоналу до роботи з дітьми із особливими освітніми потребами», – сказала Лариса Шевчук.

У кожній школі, садочку або професійно-технічному закладі, в яких є діти на інклюзивному навчанні, створюються відповідні умови для надання якісних освітніх послуг для кожного учня.

Так, у 2018 році 234 загальноосвітні заклади області, що становить 37% від загальної кількості надають освіту 616 дітям з особливими потребами. У 2017 році таку освіту отримувати 434 дитини у 191 закладі освіти.

У дошкільних закладах у 2018 році працювали 74 групи, де перебували 105 дітей з особливими освітніми потребами, у порівнянні із 2017 роком – це на 49 дітей і 32 групи більше. У 21 позашкільному навчальному закладі – 74 дитини.

Крім цього, у 6 спеціальних групах у професійно-технічних закладах освіти на інклюзивному навчанні перебували 77 осіб з інвалідністю.

Також в області створена велика мережа інклюзивно-ресурсних центрів – у районах діє 29 центрів, у яких надають психолого-педагогічну допомогу та забезпечують системне кваліфіковане супроводження дітей з особливими освітніми потребами. Перелік створених ІРЦ можна переглянути ТУТ.

Мережа таких закладів допоможе батькам дітей з особливими потребами краще зрозуміти особливостей своїх дітей, отримати фахові консультації та обстеження, а також забезпечити дитину розвиваючими заняттями зі спеціалістами.

Житомирська ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*