Особливі дітки Тернополя вчитимуться у загальноосвітніх школах

Особливі дітки Тернополя вчитимуться у загальноосвітніх школах. тернопіль, особливими освітніми потребами, школа, інвалідність, інклюзивна освіта, furniture, indoor, chair, table, floor, desk, window, kitchen & dining room table, cluttered. A room filled with furniture and a bicycle

З 1 вересня діти з особливими освітніми потребами зможуть навчатися у загальноосвітніх школах. Будь-яка школа може стати інклюзивною. Навчальний матеріал буде адаптований для кожної дитини.

Президент України підписав Закон про інклюзивну освіту. Дітки з особливими освітніми потребами матимуть змогу навчатися разом із звичайними дітьми у загальноосвітніх навчальних закладах. Для цього створять спеціальні класи з невеликою кількістю дітей, змінять стандарти викладання уроків. Такі учні матимуть психологічний супровід асистента вчителя.

“— Щойно батьки приведуть дитину з особливими потребами у будь-яку ними обрану школу – ця школа відразу стає інклюзивною. Жоден директор не може відмовитися від дитини з інвалідністю, мотивуючи це тим, що «наша школа не така». Його завдання – взяти документи і створити для такої дитини зручний освітній простір. Це означає, що у класі повинен з’явитися асистент вчителя, який допомагатиме цій конкретній дитині долати навчальну програму, перебуватиме поряд на перерві, стане «місточком» між батьками і вчителем. Якщо потрібно, у школі мають також переобладнати туалет (наприклад, для дитини на інвалідному візку), зробити пандус, покласти спеціальні пластикові накладки на східці (щоб дитина могла піднятися на вищі поверхи) або дати їй таку можливість іншими чином. Загалом, простір повинен бути пристосований для того, щоб дитина з особливими навчальними потребами отримувала знання без особливих труднощів”, — розповідає Ольга Хома, начальник Управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації.

Ольга Фірман

ДОБА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*