Прес-реліз: Фонд “Дитина з майбутнім” збирає потреби спеціалізованих освітніх закладів для відновлення навчання дітей з аутизмом

Прес-реліз: Фонд “Дитина з майбутнім” збирає потреби спеціалізованих освітніх закладів для відновлення навчання дітей з аутизмом. аутизм, допомога, потреби, соціалізація, фонд дитина з майбутнім

Фонд “Дитина з майбутнім”, який адвокатує права маленьких українців з аутизмом вже понад 12 років поспіль, збирає потреби освітніх закладів та ініціатив для відновлення втрачених навчально-освітніх можливостей для дітей з аутизмом через війну в Україні. Фонд активно працює з міжнародними партнерами, які готові допомогти – потрібно лише конкретизувати потреби.

Через віроломний напад російської федерації на Україну мільйони українських дітей стали вимушеними переселенцями, втративши свої домівки, садочки, школи, вихователів, педагогів, консультантів і, найголовніше, безперервність навчально-освітнього процесу. Для дітей з аутизмом навіть коротка зупинка у навчанні зумовлює серйозний та часто незворотний регрес досягнень розвитку та соціалізації. Аби якнайскоріше відновити навчання, Фонд “Дитина з майбутнім” ініціював акцію, спрямовану на збір нагальних потреб українських навчальних закладів для аутистів та залучення міжнародних партнерів на задоволення цих потреб.

“Починаючи з 24 лютого ми сприяли допомозі сім’ям, що мають дітей та дорослих з аутизмом, наприклад, організували разом з “Аутизм Європа” ФБ групу, де можна звернутися по допомогу до європейських колег щодо прихистку та надання послуг з навчання та адаптації для тих, хто опинився у Європі. Але в Україні багато закладів не можуть зараз працювати з дітьми. Багато фахівців надають безкоштовні консультації та супроводжують дітей та дорослих онлайн. Деякі з них намагаються відновити роботу офлайн в тих містах, де вони вимушено опинилися. Люди, які виїхали іноді з маленькою сумочкою в руках, не мають ані посібників, ані розвивальних матеріалів, не знають, куди звернутися на новому місці. Наразі ми маємо увагу зі всього світу. І ми намагаємось збирати кошти”, – прокоментувала ініціативу засновниця ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” та консул “Аутизм Європа” в Україні Інна Сергієнко.

Інформація для тих, хто потребує допомоги

“Дитина з майбутнім” звертається до батьків, педагогів, засновників центрів та громадських організацій, які до війни займалися питаннями аутизму та підтримкою дітей з аутизмом та іншими порушеннями розвитку в Україні, заповнити форму та надати вичерпну інформацію про втрати та операційні потреби, необхідні для відновлення навчально-освітнього та консультативного процесів для дітей https://forms.gle/26R5n7w6QL4LRGGW7

Це дозволить зібрати необхідну інформацію для збору коштів і надання цільової допомоги саме під потреби конкретного закладу.

Довідково:

ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” – всеукраїнська громадська організація, діяльність якої з 2009 року спрямована на:

  • забезпечення системної допомоги людям з аутизмом та адвокацію прав дітей з аутизмом в Україні;
  • налагодження комунікації між організаціями, дотичними до проблем аутизму;
  • організація діалогу між урядом та громадськими майданчиками сфери.

Аутизм – розлад, який характеризується труднощами у соціальній взаємодії, порушенням комунікативних навичок, вузькістю інтересів та стереотипністю поведінки. Єдиний терапевтичний механізм – це корекційні, розвивальні та навчальні заходи, адже специфічного лікування розладу не існує.

ГО налічує 16 постійних проєктів в Україні, є ініціатором парламентських слухань з питань аутизму та унікальних соціологічних досліджень, засновником щорічної Міжнародної практичної конференції з аутизму (IPAC), Міжнародної академії аутизму, студій розвитку, соціалізації та спорту для дітей, дитячого садка для дітей з особливостями розвитку «Дитина з майбутнім» тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*