Прес-реліз: «Інклюзивне навчання: право, можливість, результат» – назва нового проєкту ГО «Сонячні діти Херсонщини»

Прес-реліз: «Інклюзивне навчання: право, можливість, результат» – назва нового проєкту ГО «Сонячні діти Херсонщини». вінниця даун синдром, го сонячні діти херсонщини, особливими освітніми потребами, проєкт, інклюзивна освіта

Прес-реліз: «Інклюзивне навчання: право, можливість, результат» – назва нового проєкту ГО «Сонячні діти Херсонщини». вінниця даун синдром, го сонячні діти херсонщини, особливими освітніми потребами, проєкт, інклюзивна освіта

Сила в об’єднанні зусиль та ресурсів – вважає Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини», яка в партнерстві з громадською організацією «Вінниця ДАУН СИНДРОМ» реалізує проєкт «Інклюзивне навчання: право, можливість, результат», який впроваджується в межах «СПІЛЬНО» — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), покликаної об’єднати зусилля з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми і за підтримки Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю (UNPRPD).

Основною метою, яка покладається на інклюзивну освіту, – є надання дітям з особливими освітніми потребами якісних знань в межах шкіл, що у подальшому стане фундаментом для соціалізації та активного життя (працевлаштування, інтеграції у соціум) цієї категорії дітей.

На жаль, батьківські громадські організації, які займаються захистом прав дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами прийшли до висновку, що інклюзія в Україні впроваджується дуже повільно, більша частина батьків влаштовують дітей на навчання до спеціальних закладів, що свідчить про недовіру до закладів освіти стосовно якості та ефективності навчання в інклюзивних групах та класах.

До того ж, самі вчителі та вихователі свідчать про недостатню підготовку з питань інклюзивної освіти у вищих навчальних закладах педагогічного профілю. Особливо складно приходиться вчителям-предметникам в середній та старшій школі.

Під час реалізації проєкту «Інклюзивне навчання: право, можливість, результат» ми плануємо виявити реальні недоліки та проблему щодо якісного впровадження інклюзивної освіти в Україні шляхом вивчення досвіду втілення інклюзивної освіти та її альтернативи на базі закладів освіти м. Вінниці, та розробити адвокаційну кампанію для представництва і захисту прав та інтересів дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами на якісну освіту.

Організатори: Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» – це громадська організація, що створена за ініціативою батьків, які виховують дітей з синдромом Дауна та зареєстрована 21 березня 2014 року.

Сторінка у ФБ https://www.facebook.com/SunnyChildrenKherson/

Тел.: 0997028895 – Ірина, 0505718519 – Тетяна

ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/
Центр Джерело https://dzherelocentre.org.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*