Регіональний навчально-реабілітаційний інклюзивний центр допомагатиме вирішувати проблеми інтеграції студентів з інвалідністю

Регіональний навчально-реабілітаційний інклюзивний центр допомагатиме вирішувати проблеми інтеграції студентів з інвалідністю. чну, семінар, студент, інвалідність, інтеграція, person, wall, indoor, human face, clothing, man, people, group, smile. A group of people sitting at a table

Регіональний навчально-реабілітаційний інклюзивний центр допомагатиме вирішувати проблеми інтеграції студентів з інвалідністю. чну, семінар, студент, інвалідність, інтеграція

«Інклюзія студентів з обмеженнями життєдіяльності потребує спеціальних ресурсів», — під таким гаслом відбувся у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького регіональний семінар «Доступність освітньо-наукового простору в сучасній Україні».

Його ініціатор Андрій Шевцов — почесний президент ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики»», директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.

Андрій Гаррійович вже багато років займається питаннями інклюзії у вищій освіті та суспільною інтеграцією людей з інвалідністю. Значний його внесок і в наукове обґрунтування цього питання, в розробку законодавчої бази, і в її впровадження в різні сфери суспільного життя переоцінити неможливо.

Нині він у Черкасах відкрив регіональний навчально-реабілітаційний інклюзивний центр супроводу студентів з обмеженнями життєдіяльності. Опікуватиметься роботою Центру в Черкаській області Сергій Корновенко — проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова Черкаського обласного осередку ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики»».

— Разом із ректором Черкаського національного університету ми зініціювали відкриття регіонального реабілітаційного ресурсного центру для всієї області, — розповів Андрій Шевцов. — Центр працюватиме над тим, щоб надавати юридичну, психологічну, андрагогічну, фізкультурно-оздоровчу, соціальну допомогу студентам з інвалідністю, забезпечувати їх реабілітацію, створювати безбар’єрний простір та соціально-побутові умови для їхнього навчання. Здійснюватимемо також методичну підтримку освітніх закладів Черкащини, ділитимемося досвідом. Працюватимемо над тим, щоб у кожному закладі вищої освіти, незалежно від рівня акредитації, був такий Центр або фахівець, який опікуватиметься студентами з інвалідністю.

— Ми дбаємо про людей з обмеженням життєдіяльності постійно, — наголосив ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко. — У нас навчається 89 студентів, працюють 41 викладач і 43 працівники з інвалідністю. Ми прагнемо до європейської безбар’єрності, намагаємося забезпечити цій категорії громадян комфортне навчання і проживання в кампусі. Питання суспільної інтеграції людей з інвалідністю почали вирішувати на державному рівні ще в 2005 році, коли реалізувалася національна програма «Безбар’єрна Україна». Тоді було виконано великий обсяг технічних робіт. Нині ж — наповнюємо змістом. І в нашому університеті для цього є відповідні фахівці — психологи, юристи, досвідчені педагоги, реабілітологи. Є певна матеріально-технічна база. Переконаний, що з відкриттям Центру ми зробимо ще більше.

Участь у регіональному семінарі взяли представники управління освіти і науки Черкаської ОДА, керівники закладів вищої освіти Черкас, соціальних служб, громадських організацій області, директори інститутів і студенти ЧНУ, а також ті, кому ця тема найбільше болить — студенти й випускники університету, що мають особливі освітні потреби.

Багато корисної інформації дізналися всі присутні від заступника начальника відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Черкаської ОДА, керівника Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольги Хоменко, заступника директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, Тетяни Касян, заступника директора Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмили Березовської, регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Лесі Валяєвої.

Кожен з учасників семінару мав можливість висловити свою думку, розповісти про власні проблеми. Слушні пропозиції надали студенти ЧНУ Владислава Семенченко та Віталій Титаренко. Історією свого успіху поділилися Валентина Заїка — випускниця 2001 року, нині вчитель вищої категорії Золотоніської спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій, методист міського відділу освіти із суспільствознавчих дисциплін, Руслана Кравчук — випускниця 2007 року, нині юрист та Вадим Мазніченко — студент 2 курсу ОС «Бакалавр» навчально-наукового інституту економіки і права, герой АТО.

— Ми вийшли за рамки університету, — підсумував почесний президент ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики»» Андрій Шевцов. — Говорили про проблеми міста, суспільства – середовища навколо університетського кампусу. Важливо, що ініціатива виходить із стін університету. Бо вирішуючи проблеми людей з інвалідністю, ми виховуємо толерантність у студентів, а значить, у всього суспільства.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*