Ще три області долучилися до інклюзивних тренінгів від запорізьких освітян

Ще три області долучилися до інклюзивних тренінгів від запорізьких освітян. медіатека, особливими освітніми потребами, тренинг, інклюзивна освіта, інклюзивно-ресурсний центр, person, suit, ground, clothing, floor, man, business, tie, standing, smile. A group of people standing next to a person in a suit and tie

Ще три області долучилися до інклюзивних тренінгів від запорізьких освітян. медіатека, особливими освітніми потребами, тренинг, інклюзивна освіта, інклюзивно-ресурсний центр

У Запорізькому навчально-реабілітаційному центрі «Джерело» розпочався тренінг Благодійного Фонду Порошенка для освітян із Кіровоградської, Херсонської та Чернівецької областей з питань інклюзивної освіти «Наставництво». Таким чином запорізькі фахівці продовжують поширювати власний досвід зі створення інклюзивного середовища.

В урочистому відкритті заходу взяли участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та його заступник Едуард Гугнін.

– Ми вже втретє приймаємо на своїй землі тренерів інклюзивної освіти з різних регіонів. Сподіваюся, що ви повезете ту іскру, яку ми тут запалили, і робимо все, щоб у кожній області з’явились інклюзивні освітяни. Запорізька область стала центром методологічної, методичної, практичної роботи з упровадження інклюзивного навчання у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної, вищої освіти. Головне, що ми розуміємо, наскільки дітям з особливими освітніми потребами необхідна реабілітація та адаптація у сфери суспільного життя. Плідної взаємної праці, – привітав освітян Костянтин Бриль.

На реалізацію Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013 – 2017 роки облрадою виділено близько 80 мільйонів гривень на розвиток освіти, в тому числі на розвиток інклюзивної освіти. У вересні 2017 року за кошти обласного бюджету придбано універсальні сходові гусеничні підйомники з площадкою для транспортування інвалідних візків для десяти закладів загальної середньої освіти області, в яких організовано навчання в інклюзивній формі для дітей, які пересуваються на інвалідних візках. Також виділялися кошти на оснащення сучасних медіатек, придбання комп’ютерної техніки для шкіл з інклюзивною формою навчання. Прийнята обласною радою у листопаді 2017 року Програма розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки передбачає підтримку цього напрямку, зокрема заплановано виділення коштів на оснащення ресурсних кімнат в опорних навчальних закладах з інклюзивною формою навчання та інклюзивно-ресурсних центрах.

– Радий, що на сьогодні всі області активно працюють над упровадженням інклюзивної освіти. І раніше, звісно, працювали з особливими дітьми, але зараз це робиться системно і завдяки ініціативі Марини Порошенко на такому законодавчому рівні. Ці тренінги спрямовані перш за все на швидке розповсюдження інформації областями країни, ми ділимося доробками, які маємо, а ви так само розповідаєте нам про свій досвід, – зазначив Едуард Гугнін.

Як повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, у 2016-17 навчальних роках в області у 47 школах було упроваджено інклюзивну форму навчання. А це 78 класів, 154 учні з особливими освітніми потребами та 12 закладів дошкільної освіти (15 груп, 45 дітей). У цьому навчальному році кількість шкіл з інклюзивною освітою збільшилася до 121 (395 учнів з особливими освітніми потребами), а кількість садочків – до 27 (95 дітей).

Наразі в області проводиться активна робота по створенню інклюзивно-ресурсних центрів: із 29 запланованих інклюзивно-ресурсних центрів вже прийнято 25 рішень про їхнє створення. Офіційно чотири інклюзивно-ресурсних центри вже розпочали свою роботу. У невеликих об’єднаних територіальних громадах, де чисельність дитячого населення налічує до двох тисяч, фахівці вважають створення таких центрів недоцільним. Тому керівництву таких громад рекомендовано укладати угоди з надання послуг для дітей з особливими освітніми потребами з територіально найближчими інклюзивно-ресурсними центрами.

Наступний тренінг відбудеться у травні для освітян із інших регіонів. Згідно з планом такі тренінги триватимуть до листопада. За цей час з досвідом запорізьких освітян мають ознайомитися їх колеги з усіх регіонів України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*