Що спільного у розвитку інклюзивної освіти в Кропивницькому та США (ФОТО)

Що спільного у розвитку інклюзивної освіти в Кропивницькому та США (ФОТО). ірц, кропивницький, сша, семінар, інклюзивна освіта

Що спільного у розвитку інклюзивної освіти в Кропивницькому та США. ірц, кропивницький, сша, семінар, інклюзивна освітаУ кропивницькому інклюзивно-ресурсному центрі №1 обговорили специфіку роботи із дітьми з особливими потребами. Для вихователів та асистентів вчителів провели експрес-навчання, у межах якого вони дискутували про індивідуальні програми для учнів із різним інтелектуальним потенціалом і брали участь в інтерактивних іграх.

“Нинішнього року кількість інклюзивних груп у садочках і школах міста зросла майже в чотири рази, тож без адаптаційних педагогів не обійтися. Ми не маємо морального права чекати курсів підвищення кваліфікації для вчителів, тому влаштували цей семінар. Інклюзивна форма навчання є дещо новою для нашого суспільства, але вже маємо позитивні зрушення. Багато дітей, які виросли в умовах інклюзії, мають чудовий досвід соціалізації”, – зазначає директорка ІРЦ Олена Дорошенко.

Олена Миколаївна також підкреслила, що у місті працює потужна команда корекційних педагогів, а от в області ситуація складніша – бракує вузьких спеціалістів.

Поділитися досвідом розвитку інклюзивної освіти в США завітала волонтерка Корпусу миру Ліза Бауман, яка розповіла про особливості роботи американських вихователів і викладачів.

“Прийняття людей із різними можливостями – це ключ до гуманного і демократичного соціуму. Вчитель відіграє важливу роль у становленні особистості дитини, тож він має стати справжнім другом для неї. Щодо інклюзивної освіти в Америці, я вважаю, що ми на одному рівні. США та Україна рухаються в правильному напрямку”, – поділилася Ліза.

Семінар завершили анкетуванням педагогів і врученням сертифікатів.

Довідково: інклюзія – процес включення осіб із особливими потребами або обмеженими можливостями в активне суспільне життя.

Рідний край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*