Тільки 500 осіб: кому на ЗНО нададуть особливі умови

Тільки 500 осіб: кому на ЗНО нададуть особливі умови. зно, випускник, особливими освітніми потребами, тестування, інвалідність, grass, outdoor, person, bicycle, wheelchair, chair, seat. A person riding on the back of a bicycle

Тільки 500 осіб: кому на ЗНО нададуть особливі умови. зно, випускник, особливими освітніми потребами, тестування, інвалідність

Для деяких категорій учнів у цьому році забезпечать особливі умови здачі зовнішнього незалежного тестування. Це діти з інвалідністю та особливими освітніми потребами, які виявили бажання складати ЗНО на загальних підставах. EtCetera з’ясовував, скільки таких випускників зареєструвалося для проходження тестування та які саме умови їм забезпечать.

МЕНШЕ 1% учнів при реєстрації на проходження ЗНО в цьому році вказали, що потребують спеціальних умов. Таких всього 495 чоловік з більш ніж 335 тисяч зареєстрованих. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

ЯКІ УМОВИ? У списку спеціальних умов – 20 позицій. Велика їх частина стосується дітей, які пересуваються на інвалідних візках. Для них, наприклад, необхідні спеціальні парти, обладнані сходи і вбиральні, а приміщення, в якому буде проходити тестування, має знаходитись на першому поверсі будівлі.

Тільки 500 осіб: кому на ЗНО нададуть особливі умови. зно, випускник, особливими освітніми потребами, тестування, інвалідністьТакож особливі умови будуть створюватися для дітей з порушеннями зору (бланки та зошити із шрифтом Брайля, розміщення за першою партою в аудиторії, можливість використовувати лупу) та слуху (присутність перекладача жестової мови, додаткові 30 хвилин для виконання завдань, надання друкованого тексту промови, можливість використовувати слуховий апарат). Також їм забезпечать медичне спостереження і не перевірятимуть металодетектором.

ХТО ЗАБЕЗПЕЧИТЬ? Забезпечення спеціальних умов проведення ЗНО для дітей з особливими освітніми потребами беруть на себе регіональні центри оцінювання якості освіти (це стосується спеціальних зошитів, наприклад) і місцеві органи управління освіти.

Детальніше про розподіл предметів і мови тестування в цьому році можна дізнатися ТУТ.

Мячина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*